Wiedza dla zabieganych. Poznaj streszczenia książek biznesowych

Jeśli do tej pory streszczenia książek kojarzyły Ci się jedynie ze szkolnymi lekturami, to czas to zmienić. Poznaj streszczenia książek biznesowych, z których nauczysz się: jak prowadzić dochodowy biznes, pomyślnie zarządzać finansami czy organizować czas pracy własnej lub całego zespołu. Wszystko to, co w napisanej przez eksperta książce najważniejsze, podane w zaledwie 15 minut.

Książki biznesowe jako źródło wiedzy o biznesie

Zacznijmy od tego, że książki biznesowe i samorozwojowe stanowią główne źródło zdobywania wiedzy z dziedziny finansów, inwestycji, marketingu czy sprzedaży. Nie bez powodu. Po pierwsze na światowych bestsellerach do dziś bazuje zdecydowana większość szkoleń, warsztatów i kursów. Po drugie są one łatwo dostępne i tanie. I po trzecie – nieustannie wydawane są nowe pozycje. Można wypełnić nimi całą swoją biblioteczkę i czytać je w każdej wolnej chwili.

Prawda jest jednak taka, że często na czytanie tak wielu książek, jak byśmy tego chcieli, czasu po prostu nie ma. Szczególnie wtedy, gdy prowadzi się i stale rozwija własny biznes. Szybkość zdobywania informacji staje się kluczowa. I w tym właśnie pomagają streszczenia książek biznesowych. Łączą one zalety czytania książek (wszechstronną wiedzę w nich zawartą, łatwość dostępu, niską cenę) z potrzebą błyskawicznego docierania do sedna przekazywanej w nich wiedzy.

Streszczenia książek biznesowych to sposób na skuteczną naukę

  • Jedna książka w 15 minut

Za szybkością idzie skuteczność, bo o wiele łatwiej wyznaczyć dziennie 15 minut na czytanie lub słuchanie streszczenia, niż znaleźć czas na przeczytanie książki w całości. Streszczenia książek biznesowych to taki zastrzyk wiedzy, który możesz dowolnie wykorzystać. Czasem ze streszczenia dowiesz się wszystkiego, co w danej dziedzinie Cię interesuje. Innym razem sprawi ono, że chętniej sięgniesz po książkę i przeczytasz ją w całości bez obaw, że będzie to stratą czasu.

  • Przypomnienie znanych książek

Dla wielu osób streszczenia to świetny sposób na odświeżenie tych przeczytanych kilka lat temu. Po latach prowadzenia biznesu, kiedy już większość bestsellerów masz za sobą, szybkie ich przypomnienie może pozwolić Ci w zupełnie nowy sposób spojrzeć na obecną sytuację.

Najpopularniejsze streszczenia książek biznesowych w Fabryce Wiedzy to między innymi: „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta T. Kiyosakiego, „Czarny łabędź” Nicholasa Nassima Taleba czy „Kto zabrał mój ser?” Spencera Johnsona. Łącznie 476 streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych, a regularnie dołączają następne pozycje.

  • Ta sama wiedza nawet 32 razy szybciej

Jeśli masz już za sobą przeczytane kilka książek biznesowych, to najpewniej znasz ten schemat działania – czytasz i jednocześnie notujesz. Wiedza, którą zdobywasz, wymaga przecież uporządkowania. Trudno byłoby zapamiętać książkę w całości, dlatego notatki mają wzmocnić zapamiętywanie z niej najważniejszych informacji i ułatwić szybki dostęp do nich.

Dokładnie tym samym są streszczenia książek biznesowych. Niczym przygotowane samodzielnie notatki są najważniejszym do wyniesienia z książki. Dlatego nauka z ich pomocą jest tak szybka. Nie musisz czytać godzinami książek, a zamiast nich czytasz streszczenia i wyciągasz kluczowe wskazówki. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na streszczenia kolejnych książek.

Streszczenia książek nie tylko biznesowych

Na to, jakim jesteś przedsiębiorcą, wpływ ma nie tylko wiedza o finansach czy marketingu. Kreatywność, odwaga, elastyczność, pewność siebie – to są cechy przedsiębiorcy, z którymi wcale nie musisz się urodzić. Możesz je w sobie wykształcić, między innymi czytając książki samorozwojowe.

Tuż obok streszczeń książek biznesowych w Fabryce Wiedzy znajdziesz książki biograficzne, które będą doskonałym źródłem inspiracji (szczególnie takich osób jak Leonardo da Vinci, Einstein czy Benjamin Franklin), książki samorozwojowe o motywacji, pewności siebie czy planowaniu (np. doskonały „4-godzinny tydzień pracy” Timothy’ego Ferrissa i „7 nawyków skutecznego działania” Stephena R. Coveya) oraz książki filozoficzne czy psychologiczne.