Czy warto wynająć biuro rachunkowe?

Wiele osób zakładających własną firmę zastanawia się jak zorganizować prowadzenie księgowości. W tym artykule podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się na usługi zewnętrznej firmy księgowej.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest nieodłącznie związane z prowadzeniem najróżniejszych rozliczeń podatkowych oraz księgowych. Nawet ktoś, kto jest samozatrudnionym jest zobowiązany przez fiskusa do dokumentowania wszelkich operacji finansowych. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności rozliczenia są prowadzone w różnej formie. W praktyce oznacza to, że przepisów dotyczących prowadzenia księgowości w firmie jest na prawdę wiele. Większość małych firm, których właściciele początkowo próbowali ogarniać księgowość samemu ostatecznie jednak decyduje się na wynajęcie zewnętrznej firmy księgowej.

Dlaczego zewnętrzna firma księgowa?

Bądźmy szczerzy – nie każdy ma zdolność do skrupulatnego prowadzenia rachunkowości. Wiele osób po prostu jest mało systematycznych, a prowadzenie księgowości wymaga starannej systematyczności w prowadzeniu dokumentacji – nie mówiąc już o absolutnie obowiązkowym terminowym płaceniu podatków. Dodatkowym utrudnieniem jest także fakt, że w naszym kraju funkcjonuje wiele złożonych przepisów podatkowych, które od czasu do czasu są zmieniane. Osobom, które nie mają doświadczenia w księgowości i przepisach podatkowych może być trudno nadążyć za nieustannie zmieniającymi się wymaganiami państwowymi. Z drugiej strony dla profesjonalnej firmy księgowej tego typu wyzwania są codziennością – w tym się przecież specjalizują. Dzięki temu bardzo często takie firmy mogą zaproponować usługi księgowe w dość niewygórowanych cenach. W praktyce niejednokrotnie oznacza to, że dla stawiającego pierwsze kroki właściciela firmy koszt zewnętrznych usług księgowych może nawet nie przekraczać 200 zł. netto miesięcznie. Czy nie warto wydać te niewielkie pieniądze i mieć spokój z kwestiami finansowymi? Dzięki temu można skoncentrować się na swojej własnej działalności i na wykonywaniu i doskonaleniu swojego zawodu. Takie podejście zazwyczaj się bardzo dobrze sprawdza.

Jaką firmę księgową wybrać?

Szukając firmy rachunkowej warto nie ograniczać się do miasta, w którym mieszkamy i wykonujemy działalność. Obecnie wszystkie czynności niezbędne w rozliczeniach z fiskusem z powodzeniem można wykonywać online. A zatem bez problemu możemy wynająć firmę księgową z drugiego końca Polski. To bardzo dobra opcja zwłaszcza dla tych firm, które działają w dużych miastach, gdzie koszty lokalnych firm księgowych są bardzo wysokie. Na przykład wiele firm z Warszawy szukających oszczędności decyduje się na usługi firm księgowych z województwa lubelskiego bądź podlaskiego.

Biuro rachunkowe Warszawa
Telefon: + 48 (81) 440-45-81
Tel. kom.: + 48 720-838-133
Email: kontakt@biuroeverte.pl