Walka z uzależnieniami

Zniewolenie się dla chwilowej przyjemności jest granicą., którą określa się jako uzależnienie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że poszło to już tak daleko, albo po prostu wypieramy tę myśl. Uzależnienie to to proces, z którego ciężko jest wyjść, dodatkowo niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, ponieważ można uzależnić się niemalże od wszystkiego – nie tylko od używek jak np. papierosy czy alkohol, ale również od czynności, jak np. granie na komputerze czy telefonie. Warto kontrolować upodobania i nawyki, żeby nie przeistoczyły się one w nałóg. Kiedy już zdamy sobie sprawę, że dotychczasowa przyjemność stałą się przymusem – należy zacząć działać.

Początkiem każdego uzależnienia jest odczuwanie przyjemności i satysfakcji, natomiast kończy się na poczuciu obowiązku i przymusu związanego z ta używka lub czynnością. Stajemy się więźniem własnego ciała, umysłu i własnej słabości. To, czy przyjemność odczuwana jest patologia można sprawdzić poprzez odstawienie, w przypadku nastąpienia efektów związanych z odstawieniem warto zgłosić się do specjalistów. Specjaliści z https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/ kompleksowo od 2002 roku zdobywają doświadczenie w leczeniu uzależnień. Terapia, którą oferują odbywa się w Poradni Leczenia i Terapii Uzależnień, we własnym Ośrodku Terapii i Rozwoju oraz na Oddziale Detoksykacji. Opiekę medyczną nad pacjentami w trakcie odtruwania lub detoksu sprawuje lekarz wraz z zespołem innych specjalistów, dzięki temu pacjent ma całodobowa opiekę medyczną. Na podstawie przeprowadzanych badan i interpretacji wyników następuje indywidualny zakres leczenia, który polegać może na odtruciu alkoholowym, narkotykowym, lekowym. Pacjenci mogą zgłosić się do placówki przez całą dobę 7 dni w tygodniu, nie są więc pozostawieni na pastwę losu. Czas, który pacjent spędzi na odtruciu uzależniony jest przede wszystkim od stanu zdrowia, intensywności spożywania substancji oraz ogólnego stanu zdrowia. Jest to proces, który wymaga nie tylko pracy specjalistów, ale również zaangażowania i determinacji pacjenta.

Klinika Medilife to prywatna placówka znajdująca się w Warszawie. Wykwalifikowani specjaliści zapewniają kompleksowa pomoc, a nad pacjentami pieczę sprawuje lekarz psychiatra. Medilife zaufanie pacjentów zdobyło nie tylko dzięki empatii i specjalistycznej opieki, niewątpliwymi atutami jest zachowanie pełnej anonimowości, zaplecza medycznego na najwyższym poziomie, a także kameralności, w której pacjenci mogą dochodzić do siebie. Wsparcie oferowane jest nie tylko pacjentom, ale także ich bliskim, pozwala to na zapewnienie harmonii w każdym aspekcie życia.