W jaki sposób program do telemarketingu może zwiększyć produktywność sprzedaży

marketing szeptany

Aby proces wychodzący był jak najbardziej płynny i zweryfikowany, istotne jest, aby wybrać program do telemarketingu z zaawansowaną funkcjonalnością. Musisz być w stanie zwiększyć skuteczność połączeń wychodzących poprzez zautomatyzowanie procesu wybierania numerów. Funkcja ta pozwala zminimalizować rutynowe działania, zwiększając w ten sposób wydajność operatorów. Z jednej strony mamy ręczne wybieranie numerów z długiej listy. Z drugiej, program do automatycznego wybierania numerów, który łączy się ze specjalistą tylko w przypadku połączenia z klientem na żywo.

Twój zespół skorzysta z zastosowania opartego w chmurze programu do telemarketingu dla call center dzięki zarządzaniu, analizom i zaawansowanej personalizacji. Niezależnie od tego, co wybierzesz, program do telemarketingu poprawi wydajność Twojego call center.

Jak korzystanie z programu do telemarketingu zwiększa produktywność

Obsługa dużej liczby połączeń za pomocą automatycznego wybierania numerów

Oprogramowanie do automatycznego wybierania numerów w call center sprawia, że sprzedawca oszczędza czas. Nie musi bowiem zapamiętywać zaplanowanych połączeń, przeszukiwać bazy klientów, wybierać i odsiewać błędnych numerów ani wstępnie przetwarzać połączeń. Innymi słowy, operator rozmawia z potencjalnym klientem tylko wtedy, gdy automatyczne wybieranie numerów w call center nawiąże połączenie na żywo i otrzyma zgodę na rozmowę.

Korzystanie z automatycznego wybierania numerów jest wygodnym i szybkim sposobem na dostarczenie informacji poprzez skontaktowanie się z większą liczbą użytkowników przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku.

Wykorzystanie numerów lokalnych do pracy z różnymi regionami

Korzystanie z lokalnych identyfikatorów dzwoniącego pomaga przyciągnąć do Ciebie klientów, ponieważ będą oni widzieć znajomy numer kierunkowy na ekranie. Ponadto, badania wykazały, że ludzie dwukrotnie częściej odbierają telefony od numeru lokalnego, niż gdy numer jest spoza ich regionu lub kraju.

Telefony z numerami kierunkowymi wskazują, że firma znajduje się w określonym rejonie i ma zamiar współpracować z miejscowymi odbiorcami. Tego typu pozycjonowanie jest przydatne, gdy ważne jest wytłumaczenie klientowi, że usługę lub produkt otrzymuje bezpośrednio na miejscu, bez pośredników.

Pełne statystyki dla każdej próby połączenia

Dla menedżera wychodzącego call center niezbędne jest kontrolowanie pewnych kluczowych wskaźników efektywności. Zaliczają się do nich liczba przetworzonych i utraconych połączeń, czas poświęcony na rozmowę oraz jak długo każdy agent był zalogowany w systemie. Oczywiście ważna jest też liczba potencjalnych klientów.

Wybór odpowiedniego oprogramowania zagwarantuje od 300 prób połączeń na operatora dziennie. Uzyskasz statystyki dla całego zespołu agentów telemarketingowych i dla każdego agenta z osobna.

Raportowanie w czasie rzeczywistym i historyczne

Kontroluj każdą interakcję swoich agentów za pomocą programu do telemarketingu. Uzyskaj historyczne, w czasie realnym i umożliwiające działanie informacje o każdym połączeniu telefonicznym i rozmowie na czacie. Przygotuj szkolenie na żywo, łącząc się z aktywnymi połączeniami agentów w takich trybach, jak ciche podpowiadanie, wpięcie i tryb ukryty. Zorganizuj dowolną sesję szkoleniową i kontroluj takie działania, jak logowanie, nieobecności, nieodebrane połączenia, wydajność agenta, itd.

Call blending

Rozwiązanie do telemarketingu dla call center umożliwia mieszanie połączeń przychodzących i wychodzących. Przewiduj liczbę połączeń i uzyskaj możliwość przypisania do zespołu jednego agenta przetwarzania połączeń przychodzących i wychodzących. W zależności od obciążenia pracą i priorytetów tego rodzaju połączeń, system przypisze agentom odpowiednie połączenia. W rezultacie, jeśli wystąpi taka potrzeba, możesz zmienić obciążenie pracą i poprawić ogólną wydajność call center.

Program do telemarketingu poprawia skuteczność połączeń wychodzących i zwiększa wydajność agentów zespołu sprzedaży, pomagając Ci wdrożyć strategię połączeń wychodzących. Zastosowanie jednego rozwiązania call center do wszystkich form komunikacji oznacza, że możesz zbierać i analizować dane dotyczące wszystkich aspektów działalności. Od wydajności agentów po skuteczność cold callingu, będziesz w stanie stworzyć raporty wydajności call center i znaleźć nowe metody na jej poprawę.