Urządzamy własny pensjonat – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

guesthouse-header05

Z racji tego, że coraz więcej osób szuka miejsca na odpoczynek od codzienności, w cenie są wyjątkowe hostele i pensjonaty, które są nie tylko usytuowane w urokliwych miejscach, ale również same w sobie zapewniają komfort i wygodę podczas całego pobytu. I o ile na samo otoczenie nie zawsze mamy wpływ, to w przypadku wystroju i aranżacji samego pensjonatu już tak. Sprawdźmy więc, co powinno znaleźć się w pensjonacie marzeń, aby nie narzekać na brak gości w naszym miejscu.

Co na początek?

soledo_20_lAby mieć swój wymarzony pensjonat należy znaleźć idealny do tego lokal. Jeśli nie mamy własnego lokum, należy wynająć go w takim miejscu, które nie tylko będzie atrakcyjne z turystycznego punktu widzenia, ale również zapewni gościom spokój i wygodę. Już na etapie przygotowywania lokalu warto jest pomyśleć o ilości pokoi, które chcemy mieć w swojej ofercie, a także przyjrzeć się zapleczom kuchennym i sanitarnym. Decydując się bowiem na prowadzenie pensjonatu należy mieć świadomość, że właściciel ma obowiązek prowadzenia kuchni i oferowania posiłków swoim pensjonariuszom.

Jakie wyposażenie?

Wyposażenie to kolejny ważny element każdego biznesu, zwłaszcza w branży turystycznej, gdzie miejsce noclegu kojarzy się z odpoczynkiem i nabraniem sił. Choć elementy wyposażenia w każdym miejscu noclegowym są podobne, to wybierając ich rodzaj można sprawić, że gość poczuje się w naszym pensjonacie wyjątkowo, jak we własnym domu i zechce do nas wracać. Dlatego też istotny jest właściwy dobór mebli, który będzie wygodny i elegancki. Dobrym pomysłem jest wybór ogólnego rodzaju wystroju do całego obiektu lub nadanie każdemu z pokoi indywidualnego stylu, dzięki czemu gość będzie mógł wybrać czy tym razem zechce odpoczywać w otoczeniu drewna czy pokoju stylizowanego na antyczny. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wystroju się zdecydujemy ważne jest, aby podstawowe elementy, takie jak łóżko, szafki nocne czy wyposażenie łazienki było wygodne oraz aby współgrało z resztą wystroju (sprawdź też łóżka piętrowe jednoosobowe senso24.pl).

Zadbaj o detale

images (3)Właściciele organizujący swój pensjonat w pośpiechu często zapominają o detalach, czyli drobnych, nieobowiązkowych elementach wyposażenia, które jednak robią wrażenie. I nie chodzi tu o drogie sprzęty, ale drobne elementy, często niewidoczne na pierwszy rzut oka, jak choćby elegancki wazon z kwiatami, stary obraz, oryginalny stół czy bujany fotel. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na inny drobny element w każdym pokoju- niech w jednym będzie wspomniany fotel, w innym kącik do czytania, a w kolejnym tkany dywanik. Takie nierzucające się w oczy elementy ocieplają wizerunek całego wnętrza i z pewnością zapadną w pamięć każdemu z odwiedzających nas gości. Stawiając na takie detale warto jest odwiedzić targi staroci, gdzie znajdziemy oryginalne meble i dodatki, często spotykane już w jednym egzemplarzu. Kompletując wystrój własnego pensjonatu warto jest również zadbać o takie elementy jak eleganckie łóżka z wygodnym materacem, ładną pościel czy ręczniki z nazwą naszego pensjonatu.