Ubierz się profesjonalnie i zaimponuj w środowisku biznesowym!

Stylizowanie się na kobietę sukcesu obejmuje znacznie więcej niż tylko wybór odpowiedniego stroju. Aby uzupełnić swój profesjonalny wygląd, musisz również wziąć pod uwagę akcesoria i osobistą pielęgnację. To, w jaki sposób przedstawiasz siebie innym, może przerwać rozmowę kwalifikacyjną lub nawet kosztować (lub pomóc w rozwoju) awans w pracy.

Twój wygląd to wygląd twojego pracodawcy. Oznacza to, że sposób prezentowania się w pracy jest również bezpośrednim odzwierciedleniem pracodawcy. Jeśli środowisko jest konserwatywne, bez względu na Twój styl, możesz dostosować swój wygląd do konserwatywnego środowiska korporacyjnego.

Zawsze powinnaś ubierać się tak, by zaimponować inwestorom i klientom, ponieważ wygrana sprzedaż nie wystarczy, aby zapieczętować transakcję. Profesjonalny wygląd kobiety musi odzwierciedlać jej osiągnięcia zawodowe i nie pokazywać „złych” stron wizerunku. Jedna z najprostszych, a zarazem najlepsza porada dotycząca ubierania się w miejscu pracy jest prawdopodobnie najbardziej oczywista: znać dress code swojego pracodawcy!

Jeśli twój strój służbowy rozprasza innych (chcesz, żeby patrzyli ci w oczy, a nie gdzieś indziej z powodu zbyt ciasnej koszuli lub odważnego dekoltu), ponieważ jest zbyt seksowny lub kolorowy, Twoje kontakty biznesowe mogą skupiać się na tym jak wyglądasz, a nie na tym jakie posiadasz umiejętności biznesowe.

Perfumy i zapachy w miejscu pracy

Nie pozwól, aby pierwsze wrażenie, jakie robisz na swój temat – wiązało się z twoimi osobistymi preferencjami zapachowymi!

Unikaj używanie perfum i mocno pachnących produktów na wszystkich spotkaniach biznesowych. Możesz je lubić, ale nie mają miejsca w środowisku biznesowym. Zapachy mogą wywołać astmę, obezwładnić pokój i często są bardziej obraźliwe niż przyjemne dla innych. Prawdopodobnie już wiesz, że wiele miejsc biznesowych jest wolnych od dymu tytoniowego, ale niektóre są teraz wolne od zapachów wszelkiego rodzaju. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj przedstawiciela działu personalnego, czy istnieją jakieś wyjątkowe wymagania dotyczące ubioru, dodatkowe inspiracje na ten temat znajdziesz zaglądając na stronę: https://denicler.eu/pol_m_Ubrania_Kurtki-465.html.

A mówiąc o środowiskach wolnych od dymu, nigdy nie pachnij dymem (jeśli palisz w samochodzie, twoje ubrania zawsze będą nieść ten zapach) podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Silny zapach może odwrócić uwagę osoby, z którą rozmawiasz, od skupienia się na Twoich umiejętnościach, bo wszystko, o czym mogą w takiej chwili myśleć, to jak pachniesz.

Jak zaprezentować profesjonalnie wyglądające paznokcie i dłonie?

Kobiety często używają rąk do gestykulacji rozmowy, więc automatycznie ich dłonie stają się punktem centralnym. Ważne jest, aby ręce i paznokcie wyglądały profesjonalnie. Nie chcesz, żeby wyglądały tak, jakbyś wybierała się właśnie na szaloną noc w mieście.

Paznokcie powinny być czyste i przycięte lub ładnie spiłowane. Unikaj noszenia niezwykłych lub szokujących kolorów paznokci. Zdobienia paznokci i klejnoty do paznokci nie są akceptowane podczas spotkań biznesowych.