Jak transportować wielkie maszyny przez cały świat?

Idea transportu ciężkiego sprzętu może być zniechęcająca, niezależnie od Twojego doświadczenia lub branży, w której się znajdujesz. Niezależnie od tego, czy jest to ładunek ponadgabarytowy, który przewozisz przez pół świata, czy duży ciągnik, który musisz przenieść z jednego miejsca do po drugie, transport ciężkiego sprzętu może być niezwykle skomplikowany i wymaga opanowania logistyki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój ciężki sprzęt jest przewożony bezpiecznie, musisz pamiętać o takich czynnikach, jak:

  • polisy ubezpieczeniowe,

  • usługi transportowe,

  • stawki za transport ciężki.

W końcu przenoszenie ciężkiego sprzętu nie będzie tanie. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, każde państwo ma też szereg przepisów ustawowych, wykonawczych, zasad i ograniczeń dotyczących transportu ponadgabarytowego i ciężkiego sprzętu. Maksymalna dozwolona waga podczas transportu ciężkiego sprzętu może się różnić w zależności od kraju, więc jeśli planujesz podróżować po różnych obszarach, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są Twoje ograniczenia i jak możesz przestrzegać przepisów. Możesz również potrzebować specjalnych zezwoleń na transport ciężkiego sprzętu, a przepisy i prawa mogą być zawiłe bez specjalnej pomocy.

Co to jest transport ładunków ciężkich?

Wysyłka ładunków ciężarówkami ciężkimi zazwyczaj obejmuje ładunek ponadgabarytowy, który jest albo cięższy niż masa brutto dozwolona przez standardową licencję na ciężarówkę, albo ma większe wymiary niż typowy ładunek. Na przykład, jeśli przewozisz sprzęt budowlany o niestandardowym rozmiarze i nie mieszczący się na skrzyniach ciężarowych, możesz potrzebować pomocy ze strony firmy zajmującej się transportem ciężkiego sprzętu. Aby przewieźć te cięższe ładunki nabyte przez aukcje Ritchie Bros., może być konieczne rozmontowanie sprzętu i wysłanie go w wielu częściach lub rozważenie dodatkowego szkolenia i licencji wymaganych do legalnego przewozu pojazdów przekraczających limit wagi standardowej licencji na ciężarówki.

Transport ciężki obejmuje również transport ładunków o naprawdę wielkich rozmiarach. Ten rodzaj żeglugi to mekka transportu ciężkiego. Super ładunki to przesyłki ciężkiego transportu, które jeszcze bardziej przekraczają wymiary przesyłek ponadgabarytowych. Te masowe przesyłki (długość, szerokość, wysokość, waga lub wszystkie powyższe) wymagają więcej zasobów niż standardowe ładunki ponadgabarytowe. Często w grę wchodzi wiele pojazdów pilotów/eskorty, organy ścigania i zamykanie dróg. Kierowcy i firmy zajmujące się transportem ciężkich ładunków, które oferują transport ładunków tego rodzaju jako usługę, muszą posiadać wiedzę i koordynację, aby poradzić sobie z tymi często skomplikowanymi zadaniami.

Zrozumienie tych przepisów dotyczących wagi w poszczególnych miejscach na świecie jest ważne, aby zapewnić, że nie zatrzymasz się podczas przenoszenia ciężkiego sprzętu w różnych krajach. Ponadto, aby skutecznie przewieźć ciężki sprzęt do nowego miejsca przeznaczenia, wymagane jest staranne planowanie, zwłaszcza jeśli jego wymiary lub waga przekraczają to, co jest zwykle dozwolone.