TOP10 agencji SEO! SEOSEM24, Widoczni Poznań i inne marki, które mają świetne opinie!

W czołowej trójce rankingu opinii stworzonego przez Rating Captain znalazły się agencje SEO takie jak: SEOSEM24, Widoczni Poznań oraz Delante Kraków. Wszystkie wymienione firmy, jak i pozostałe 7 agencji z TOP 10 mogą pochwalić się doskonałą widocznością w sieci oraz bardzo dobrymi recenzjami i średnią ocen. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej rankingowi TOP10 agencji SEO w Polsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wybrane zostały najlepsze marki w branży marketingu internetowego.

 

Czym jest ranking opinii Rating Captain?

Ranking Rating Captain to zestawienie, w którym sklasyfikowane zostały najlepsze agencje SEO w Polsce. Rating Captain to platforma, która specjalizuje się w budowaniu zaufania do firm w internecie. Specjaliści ze wspomnianej platformy po wpisaniu w Mapach Google frazy kluczowej “agencje SEO”, mając lokalizację ustawioną na całą Polskę, wybrali 10 najlepiej pozycjonowanych agencji. W dalszej kolejności przeprowadzili oni szczegółowy audyt opinii na temat wybranych firm. W rankingu opinii znalazły się agencje SEO takie jak: SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków, Grupa TENSE Kraków, Semcore Poznań, Sempire Poznań, Artefakt Wrocław, REACTIVE Wrocław, Internetica Warszawa oraz SEOGroup. Wszystkie audyty zostały przeprowadzone za pomocą sprawdzonego narzędzia takiego jak Reviews Audit. Dzięki temu mamy gwarancję, że szczegółowo zostały przebadane najważniejsze parametry agencji w rankingu opinii. Jedną z form oceny jest określenie klasy firmowego profilu agencji. W przypadku topowej trójki SEOSEM24, a także Widoczni Poznań zostały oznaczone klasą A, natomiast Delante Kraków i wszystkie znajdujące się niżej w rankingu agencje zostały zakwalifikowane do klasy B. Zarówno jedna, jak i druga ocena w rankingu jest jednak naprawdę dobrym wynikiem. Określenie klasy w rankingu opinii polega na określeniu stosunku opinii do oceny.

 

Jakie agencje SEO zostały wyróżnione w rankingu opinii?

W rankingu opinii autorstwa Rating Captain klasyfikacja agencji SEO wygląda następująco:

 1. SEOSEM24 (klasa A),
 2. Widoczni Poznań (Klasa A),
 3. Delante Kraków (Klasa B),
 4. Grupa TENSE Kraków (Klasa B),
 5. Semcore Poznań (Klasa B),
 6. Sempire Poznań (Klasa B),
 7. Artefakt Wrocław (Klasa B),
 8. EACTIVE Wrocław (Klasa B),
 9. Internetica Warszawa (Klasa B),
 10. SEOGroup Gdynia (Klasa B).

 

Zaczynając od agencji SEOSEM24, która zdobyła pierwsze miejsce w rankingu, skrótowo przedstawiamy informacje na temat tej firmy. Średnia ocena to 4.97, liczba opinii to 393, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się w 156 razy, średnia długość opinii to w przypadku wspomnianej agencji 137 znaków, a o odsetek opinii bez tekstu to 8%.

Logo SEOSEM24 opinie o agencjach.

Z kolei znajdująca się na drugim miejscu w rankingu Rating Captain agencja Widoczni Poznań zanotowała średnia ocen: 4.92, liczbę opinii 386, nowe opinie w ostatnim kwartale w liczbie 23, średnią długość opinii: 177 znaków, a odsetek opinii bez tekstu to 8%.

Logo Widoczni.

Obie wymienione agencje SEO z pierwszych miejsc, czyli SEOSEM24 oraz Widoczni Poznań mieszczą się w klasie A jeśli chodzi o analizę zaufania.

Trzecia w rankingu opinii agencja SEO to Delante Kraków. Delante Kraków mogła w chwili tworzenia rankingu opinii pochwalić się następującymi wynikami:

średnia ocena: 4.83, liczba opinii: 193, nowe opinie w ostatnim kwartale: 18, średnia długość opinii: 206 znaków oraz odsetek opinii bez tekstu 26%.

Agencji SEO Delante Kraków oraz wszystkim, które znajdują się niżej w rankingu, przyznana została klasa B, jeśli chodzi o matrycę zaufania.

Delante logo.

Czwarta w rankingu opinii jest Grupa TENSE Poznań. W przypadku tej agencji SEO średnia ocena wyniosła: 4.33, liczba opinii: 330, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 15 razy, średnia długość opinii to 275 znaków, a odsetek opinii bez tekstu to 23%.

Logo Tense.

Piąta w rankingu opinii jest z kolei agencja SEO Semcore Poznań, która w momencie przeprowadzania audytu miała średnią ocen 4.82, liczbę opinii 162, nowe opinie w ostatnim kwartale 6 razy, średnią długość opinii: 256 znaków oraz odsetek opinii bez tekstu w wysokości 12%.

Logo Semcore.

Szóste miejsce w zestawieniu Rating Captain zajęła agencja Sempire Poznań. Średnia ocen w tym przypadku wyniosła: 4.8, liczba opinii to 96, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 9 razy, średnia długość opinii to 175 znaków, a procent opinii bez żadnego tekstu wyniósł 10%.

Logo Sempire.

Siódma w rankingu agencja SEO to Artefakt Wrocław. Notuje ona wyniki takie jak: średnia ocena: 4.4. liczba opinii 173, nowe opinie w ostatnim kwartale: 12, średnia długość opinii: 191 znaków, a odsetek opinii bez tekstu to 21%.

Logo Artefakt.

Miejsce ósme w rankingu Rating Captain zajęła agencja EACTIVE Wrocław. W tym przypadku w momencie tworzenia rankingu mogła pochwalić się ona parametrami takimi jak: średnia ocena: 4.48, liczba opinii: 80, nowe opinie w ostatnim kwartale: 3, średnia długość opinii: 229 znaków oraz odsetek opinii bez tekstu: 22%

Logo Eactive.

Miejsce dziewiąte należy w zestawieniu TOP10 agencji SEO do Internetica Warszawa. Średnia ocena to: 4.35, liczba opinii to: 106, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 4 razy, średnia długość opinii to 226 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wyniósł 23%.

Logo Internetica.

Na ostatnim wyróżnionym miejscu, czyli dziesiątym znalazła się agencja SEOgroup Gdynia. Średnia ocen w przypadku SEOgroup Gdynia to: 4.99, liczba opinii: 72, nowe opinie w ostatnim kwartale pojawiły się 1 raz, średnia długość opinii to 189 znaków, a odsetek opinii bez tekstu wyniósł 8%.

Logo SeoGroup.

Gratulujemy wszystkim agencjom, które zostały wyróżnione w rankingu autorstwa Rating Captain. Uzyskane wyniki są naprawdę imponujące.

 

Jak wyglądają audyty opinii wykonane w ramach Rating Captain?

Audyty opinii to w tym przypadku szczegółowe oceny oraz analizy wyróżnionych agencji SEO. Dodatkowo analizy oraz oceny są wzbogacone o sugestie dotyczące dalszych działań na firmowych profilach. W każdym z audytów odnaleźć można parametry takie jak na przykład:

 • słowa kluczowe,
 • liczba profili,
 • matryca zaufania (klasa),
 • nowe recenzje w ostatnim kwartale,
 • czas odpowiedzi na recenzje,
 • liczba recenzji ze zdjęciami,
 • ton ekspresji

i wiele innych.

Dzięki tak szczegółowemu audytowi w przypadku każdej wyróżnionej agencji SEO możliwe stało się odpowiednie sklasyfikowanie w rankingu. Audyty SEO zawierają także cenne wskazówki. Dla przykładu audyt przeprowadzony za pomocą narzędzia Reviews Audit w przypadku agencji SEOSEM24 określił czas odpowiedzi jako niezły, ale wskazał, że mógłby być jeszcze lepszy. Według audytu świetną informacją jest fakt, że SEOSEM24 nie pozostawia żadnych opinii bez odzewu. Zerkając na inne agencje SEO, na przykład Delante Kraków, audyt wykazał, że średnia długość tekstu opinii mogłaby być dłuższa. Narzędzie Reviews Audit doskonale oceniło za to na przykład czas odpowiedzi. Zapoznać się z całym rankingiem, a także wszystkimi przeprowadzonymi audytami można na stronie internetowej platformy Rating Captain. Dostępne jest tam całe zestawienie, podsumowanie oraz odnośniki do pojedynczych audytów. Uznana platforma do budowania zaufania w sieci postarała się także o wpis blogowy, który opisuje ranking. Warto przejrzeć tę stronę internetową, aby przeczytać więcej na temat budowania zaufania w sieci.

 

Dlaczego oceny oraz opinie dotyczące agencji SEO są tak ważne?

Oceny, a także opinie w dużej mierze wpływają na pozycje profili firmowych oraz stron www w wyszukiwarce Google. Dzisiejsza technologia wpływa na to, jak ludzie znajdują firmy. Doskonałe oceny oraz recenzje na firmowych profilach sprawiają, że firmy kwitną. Bez solidnej pracy żadna działalność nie może jednak liczyć na dobre recenzje w internecie. Recenzje oraz opinie mają zatem ogromny wpływ na lokalne i globalne SEO.

Drugim bardzo ważnym skutkiem dobrych recenzji jest fakt, że budują one zaufanie potencjalnych klientów oraz utwierdzają już obecnych, że była to słuszna decyzja. Wszystkie opisywane w naszym rankingu agencje mogą pochwalić się świetnymi recenzjami i przyczyniło się to również do osiągniętej pozycji w Mapach Google. Oceny online zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez MOZ.com są piątym najważniejszym parametrem określającym pozycję firmy. W 2017 roku wpływ opinii Google na lokalne SEO wzrósł o ponad 20% w stosunku do poprzedniego roku. Z każdym kolejnym również następuje postęp, jeśli chodzi o wpływ recenzji na pozycje w wyszukiwarce. Nie można jednak zapominać o tym, że równie ważne, jak doskonałe opinie oraz oceny jest także odpowiednie zarządzanie nimi przez firmy.

 

Dlaczego wyróżnienie w rankingu opinii to tak duże osiągnięcie?

W naszym kraju istnieje ogromna liczba agencji SEO. Wyróżnienie na tle tak dużego grona i znalezienie się w pierwszej dziesiątce jest naprawdę imponujące. Dla wyróżnionych agencji SEO jest to dodatkowe potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług. Na tego typu rankingi zwracają uwagę zarówno osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty, jak i właściciele firm, którzy już zaufali wspomnianym agencjom. Wszystkie wymienione firmy, czyli SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków, Grupa TENSE Kraków, Semcore Poznań, Sempire Poznań, Artefakt Wrocław, REACTIVE Wrocław, Internetica Warszawa oraz SEOGroup Gdynia mają zatem nie tylko powód do dumy, ale także realne korzyści z obecności w rankingu opinii autorstwa Rating Captain. Wyróżnienie firm w opisywanym rankingu stworzonym przez Rating Captain to także wyróżnienie dla ich pracowników. W swoim dorobku mają bowiem oni pracę dla agencji SEO, które znalazły się na liście TOP10 w Polsce według uznanej platformy.

Podsumowując, wszystkie wyróżnione w rankingu agencje SEO mają doskonałą widoczność, gdyż inaczej nie znalazłyby się w rankingu. Ranking stworzony przez Rating Captain jest obiektywnym zestawieniem, gdyż bazuje na wynikach wyszukiwania oraz profesjonalnych audytach przeprowadzonych za pomocą narzędzia Reviews Audit. Gratulujemy wszystkim agencjom SEO znalezienia się w tak zaszczytnym gronie, gdyż wiemy, jak duże znaczenie ma obecność w rankingu na poziom zaufania do wyróżnionych usługodawców.