Top sposoby na wykorzystanie live streamingu w promocji firmy

video-streaming-featured-image

Korzystanie z przesyłania strumieniowego wideo łączy w sobie kilka komplementarnych mediów w jednym, bardzo konfigurowalnym pakiecie multimedialnym. Twoi klienci online są przyzwyczajeni do prezentacji wideo. W rzeczywistości, dostaną oni wideo w najlepszej formie poprzez streaming video, który pomaga tworzyć unikalne reklamy.

Dlaczego klienci wolą live straming?

Konsumenci są zafascynowani sprytnym i zabawnym filmem. Fiirmow reality show może być najlepszym przyjacielem marketingu internetowego. Konsumenci z branży rozrywkowej są bardzo podatni na wpływ filmów – nie mogą być zwykle zawodowymi aktorami, dlatego cieszą się każdą okazją w której mogą stać się częścią wielkiego świata filmu – live streaming w promocji daje im taką szansę. Podcasty, Windows Media, Real Audio, Quicktime lub inne metody dystrybucji łączące audio, druk i wideo w pakiecie dają łatwe sposoby na to jak płynnie i interesująco informować o swojej ofercie i produktach potencjalnych klientów.

Internet rozwija swoje skrzydła, aby obsłużyć pełen zakres narzędzi marketingowych i strumieniowe przesyłanie wideo jest jednym z najbardziej wszechstronnych sposobów łączenia się z potencjalnymi klientami. Można je wykorzystać co najmniej na sześć sposobów:

1. Udostępnianie użytkownikom eventów na żywo
2. Przeprowadzanie wywiadów
3. Pokazanie klientom etapy tworzenia produktu
4. Pokazanie firmy od strony „kulis”
5. Przeprowadzanie szkoleń na żywo
6. Przeprowadzanie sesji Q&A

Korzystanie z przesyłania strumieniowego wideo może być przydatne w celach rozrywkowych, ale jak widać może także dostarczyć członkom serwisu wideo szkolenia z Tobą jako ekspertem w dziedzinie, w której Twoja firma się specjalizuje.

Wykorzystanie tak wielu technologii internetowych umożliwia wykorzystanie świata online w dystrybucji formatów mediów powszechnie uważanych w ramach domen profesjonalnych mediów. Skuteczne wykorzystanie tych formatów medialnych jest dobrze widoczne w internecie i okazało się być bardzo skutecznym narzędziem w marketingu produktów i usług na skalę światową.

Integracja kanałów RSS w celu dostarczania produktów audio i wideo klientom czy też jak to wcześniej pokazaliśmy – zapowiedzi nowych produktów medialnych za pośrednictwem live streamingu i blogów stanowi i tak wciąż niewielki smak możliwości promowania strategii marketingowych na własnej witrynie firmy.

Dlaczego live streaming jest najlepszy?

Transmisja wideo może dać poczucie podekscytowania, ponieważ perspektywa obejrzenia produktu lub usługi „na żywo” i wzrokowo ma ten smaczek. Klienci lubią też to, ponieważ dzięki temu mogą baczniej przyjrzeć się tym, którzy są częścią procesu świata ecommerce i w niewytłumaczalny sposób czują się związani z firmą online (szczególnie przydatna jest usługa facebook streaming). To zatem buduje relacje z marką. Bowiem zawsze istnieje jakiś rodzaj tajemnicy w tym, kto stoi za rozwojem firmy w trybie online, a prezentacja wideo może pozwolić potencjalnym klientom poznać więcej informacji na temat firmy i osób, które ją obsługują.

Zatem poświęć czas, aby odwiedzić ulubioną wyszukiwarkę i odkryć witryny e-commerce, które dostarczają już dzisiaj streaming video – kto wie, może znajdziesz w tym coś inspirującego dla siebie?