TOP 5 – narzędzia niezbędne dla firmy zajmującej się pielęgnacją ogrodów

garden-tools

Prowadzenie profesjonalnej firmy ogrodniczej bez odpowiedniego sprzętu nie jest możliwe. Praca wykonana ręcznie jest znacznie trudniejsza, a czasem po prostu niemożliwa. Odpowiednie narzędzia ogrodnicze sprawiają, że wszelkie prace wykonane mogą być szybko, precyzyjnie i bez wielkiego wysiłku. Oto lista najważniejszych narzędzi do pielęgnacji ogrodów i innych terenów zielonych.

  1. Grabie, to narzędzie przydatnie nie tylko profesjonalistom, ale każdemu posiadaczowi ogródka. Nie można sobie wyobrazić żadnej pracy w ogrodzie bez nich. Prosta rzecz, ale bez wątpienia ważna, a nawet niezbędna.
  2. W małych ogrodach stosuje się zwykle kosiarkę elektryczną. Jednak, jeśli kosiarka ma służyć firmie powinna być bardzo porządna i silna. W takim wypadku uzasadniona będzie decyzja o inwestycji w kosiarkę spalinową. Takie kosiarki są co prawda mniej ekologiczne, ale mają zdecydowanie większą moc i są bardziej wydajne.

Kosiarka bębnowa jest przydatna do użytku prywatnego, przy niewielkiej powierzchni ogrodu.  Do jej zalet należy cicha praca, brak przewodu i brak ograniczonego zasięgu działania. Kosiarka akumulatorowa uniemożliwia pracę poza terenem ograniczonym przez kabel. Przeznaczona jest do pielęgnacji niewielkich ogródków. Kosiarki mogą być wyposażone w urządzenie do mielenia trawy i posiadać widelec do napowietrzania trawnika.

Przy bardzo małych ogrodach, może wystarczyć podkaszarka. W większym ogrodzie też może się przydać. Można jej używać w trudno dostępnych miejscach. Z pomocą podkaszarki z dużą precyzją można wyciąć nawet wysokie chwasty, nie uszkadzając przy tym krzewów.

Dla firm działających w branży ogrodniczej, ale także dla posiadaczy dużych ogrodów najlepszym wyjściem jest kosiarka spalinowa. Jej wadą jest hałaśliwość, jednak szybkość i dokładność pracy rekompensują tę niedogodność.

  1. Kultywator, zwany czasem glebogryzagką, elektryczny lub spalinowy, to kolejne narzędzie niezbędne w pracy ogrodniczej. Służy do mechanicznego spulchniania gleby w ogrodzie. Z jego pomocą można spulchnić glebę do głębokości 18 cm. Dzięki kultywatorowi możemy także nawozić ziemię. Urządzenie profesjonalnie rozrzuca i miesza z ziemią nawozy.

Jest to urządzenie przydatne szczególnie firmom profesjonalnie dbającym o ogrody. Przyspiesza znacznie pracę, która wykonana z pomocą szpadla zajęła by o wiele więcej czasu i kosztowała więcej wysiłku. Spulchnianie i nawożenie gleby jest konieczne, jeśli zależy nam na zdrowiu i pięknie ogrodu.

  1. Kolejnym ciekawym gadżetem przydatnym firmom, ale też hobbystycznym ogrodnikom są akumulatorowe nożyce do przycinania brzegów trawnika. Przydadzą się do przycinania trawników, ale i żywopłotów oraz krzewów. Wiele modeli ma bardzo ergonomiczny kształt i pozwala na dużą swobodę pracy.
  2. Donice ogrodowe to przy profesjonalnym ogrodnictwie niezbędny sprzęt (sprawdź oferty na stronie http://bdburchex.com.pl/group/donice-ogrodowe-producent) .

 

Zobacz również dekoracje ze sztucznych skał jakie możesz zastosować w swoim ogrodzie:

dekoracje ze sztucznych skał do twojego ogrodu