Szkolenia dla instalatorów fotowoltaiki

Osoby, które chcą zostać certyfikowanymi instalatorami systemów fotowoltaicznych OZE muszą odbyć szkolenie dla instalatorów fotowoltaiki w akredytowanym przez UDT ośrodku szkoleniowym, a także uzyskać wynik pozytywny z egzaminu przeprowadzonego przez UDT, po przejściu tych kroków kursant otrzymuje z UDT stosowne dokumenty. Ze względu na wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego wymagane jest przejście powyższych procedur i otrzymanie Certyfikatu Instalatora Paneli Fotowoltaicznych, to one  nie tylko zapewniają podniesienie posiadanych kwalifikacji oraz potwierdzenie posiadanej wiedzy oraz umiejętności, a także dają możliwość uzyskania dla swoich klientów dofinansowań zarówno z UE jak i urzędów miast i powiatów. Ze względu na to, że instalacja fotowoltaiczna jest odpowiedzialna za wytwarzanie energii elektrycznej, osoby zajmujące się jej zamontowaniem, a także obsługą serwisową powinny posiadać stosowne certyfikaty. Takie kursy zagwarantują wystarczający poziom wiedzy, aby instalacja fotowoltaiczna była bezpieczna dla domu, biura oraz otoczenia szczególnie w ostatnim okresie częstych pożarów wywołanych źle zainstalowaną instalacją PV.

Szkolenie z fotowoltaiki

Tego typu szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób takich jak: monterzy instalacji fotowoltaicznych. Wzięcie udziału w takim kursie to porcja najwyższej jakości wiedzy technicznej. Dowiesz się na nim między innymi o tym, jak zbudowane są takie systemy, a także o właściwościach paneli PV i zasadach działania fotoogniw oraz modułów, sposobach łączenia paneli we właściwy sposób. Szkolenia dla instalatorów fotowoltaiki mają również za zadanie dać taką wiedzę, która pozwoli z łatwością podążać za postępem technologicznym prowadzącym do optymalizacji urządzeń. Taki kurs OZE to nie tylko podstawy teoretyczne, ale również kwestie praktyczne, które pomogą w nauce pozyskiwania i przetwarzania danych pogodowych, automatyzacji paneli PV we współpracy z pompą ciepła oraz obliczaniem odpowiedniej powierzchni systemu fotowoltaicznego w sposób najbardziej efektywny.

Kurs przygotowawczy do egzaminu UDT z fotowoltaiki

Prócz podstawowego szkolenia instalatorów systemów fotowoltaicznych, warto zapisać się na specjalistyczny kurs przygotowawczy do egzaminu UDT z fotowoltaiki. Skorzystanie z takiej opcji, to zdecydowanie najlepsza i najprostsza droga przygotowania się do egzaminu z Urzędu Dozoru Technicznego. Na tego typu szkoleniach pokazane jest również jak wykorzystać uzyskaną wcześniej wiedzę gdzie przygotujemy każdego z kursantów w taki sposób aby do zdawania egzaminu mógł wykorzystać każdy okruch wiedzy i przekształcić go w sukces. W praktyce wygląda to następująco iż każdy z kursantów rozwiązuje od 8-10 testów przygotowanych przez naszych wykładowców i z naszą pomocą rozwiązujemy je. Każdy z uczestników posiada wręcz indywidualną opiekę gdzie dowie się jak rozpisać każde zadanie i nawet jeżeli nie potrafi go poprawnie rozwiązać to za prawidłowe rozpisanie zadania już otrzymuje dodatkowe punkty które zagwarantują pozytywny wynik na egzaminie i otrzymanie certyfikatu. Nasi wykładowcy którzy również egzaminują w UDT  przygotują was najlepiej w Polsce.

Kurs OZE w OMEGA

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w kursie dla instalatorów odnawialnych źródeł energii, koniecznie zapoznaj się z ofertą Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega. Proponują swoim kursantom obszerny i kompleksowy kurs OZE. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy mają indywidualne podejście do każdego uczestnika. Znajdziesz u nas szkolenie instalatorów systemów fotowoltaicznych PV w atrakcyjnej cenie. Możesz  odbyć również kurs przygotowawczy do egzaminu UDT z fotowoltaiki. W swoim programie zawiera on omówienie oraz rozwiązywanie zadań, testów i pytań egzaminacyjnych. 

Polecamy:
Dopłata do zaniżonego odszkodowania – XPRIME