Szkodniki w domu – jak je zidentyfikować i zwalczyć?

Nie powinno to dziwić, ale domy, budynki komercyjne i firmy mogą zostać zaatakowane przez szeroką gamę szkodników owadzich. Podczas gdy zwykli podejrzani to karaluchy, pluskwy, komary i gryzonie, istnieją inne mniej rzucające się w oczy szkodniki, które mogą odwiedzać domy i firmy i przenosić choroby, powodować uszkodzenia strukturalne, a nawet gryźć lub żądlić. Chcemy tutaj zwrócić uwagę na kilka tych szkodników, które mogą nie być szeroko rozpowszechnione, ale kiedy infekują, powodują problemy i wtedy pojawia się pytanie jak pozbyć się korników bądź innych podobnie szkodliwych insektów.

Musisz wiedzieć jak identyfikować te szkodniki, sprawdzać możliwe obszary występowania, jak je leczyć i kontrolować za pomocą profesjonalnych produktów, które zostały opracowane przez profesjonalistów zajmujących się zwalczaniem szkodników, a także jak wprowadzić kroki zapobiegawcze aby te konkretne szkodniki nie zaatakowały ponownie. Te wszystkie ogólne powinny obejmować większość podstaw, jeśli chodzi o szerokie spektrum szkodników w domu lub firmie.

Identyfikacja

Zanim będziesz mógł przeprowadzić program kontroli, musisz wiedzieć, z jakim szkodnikiem masz do czynienia. Identyfikacja ma kluczowe znaczenie dla poznania właściwego podejścia do przyjmowania i stosowania środków owadobójczych. Na świecie jest wiele owadów i wiele razy można pomylić gatunki i typy owadów. Za każdym razem, gdy próbujesz zidentyfikować szkodnika będącego owadem, musisz sobie zadać kilka kluczowych pytań, które przybliżą Cię do jego identyfikacji. Poniżej znajduje się kilka pytań, które należy sobie zadać podczas identyfikacji szkodnika.

• Ile ma nóg?
• Czy ma skrzydła?
• Czy potrafi latać?
• Czy ma czułki?
• Czy ma jakieś dziwne wypukłości, takie jak rogi lub kolce?
• Jak duże to jest?
• Gdzie widać te insekty?
• Wewnątrz czy na zewnątrz?
• Czy gryzie lub kłuje?
• Czy widzisz to w dzień czy w nocy?

To wszystko są kluczowe pytania, które przybliżą Cię do identyfikacji. Gdy tylko zidentyfikujesz o jakie szkodniki chodzi – możesz skorzystać z szczegółowych przewodników, aby zastosować ich zwalczanie. Ale jeśli nadal nie masz pewności, z jakim szkodnikiem masz do czynienia, wiedz też, że jest kilka ogólnych praktyk, które pozwolą zwalczyć wiele owadów.

Każdy plan zwalczania szkodników musi być poprzedzony przez dokładną kontrolę. Zanim będziesz mógł zastosować plan zwalczania, musisz znać obszary schronienia, w których ukrywa się twój szkodnik. Podczas inspekcji można zidentyfikować uszkodzenia (strukturalne lub inne), punkty wejścia, których mogą używać, aby dostać się do domu, obszary i miejsca, w których należy zastosować odpowiednio dobrane produkty. Po potwierdzeniu obszarów ich schronienia lub miejsc, w których są najbardziej aktywne, a nawet pęknięć i szczelin, w których pojawiały się lub chowały, będziesz wiedział, że są to wszystkie miejsca, w których zastosujesz odpowiednie środki zwalczające i koniec końców pozbędziesz się intruzów, które są kłopotliwe.