Szklane tabliczki informacyjne, czyli nowoczesne układy informacji

Wszyscy udający się w jakieś miejsce, najczęściej do większego biura, szukają tabliczek informacyjnych, dzięki którym wiadomo, iż dotarło się do celu. Jednakże wiele z nich jest przestarzałych i mało zauważalnych, przez co turyści tudzież klienci nie są w stanie dojrzeć umieszczonych na tabliczkach wskazówek. Właśnie dlatego powstały nowoczesne szklane tabliczki, na których w estetyczny sposób umieszcza się ważne informacje. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i dlaczego są bardziej nowoczesne niż inne?

Tabliczki do biur: Szklana nowoczesność

W biurach bardzo ważna jest profesjonalność. Wszystkie informacje dla klientów i gości biura zatem powinny być dobrze widoczne. Jest jednakże jeszcze inne ważne zastosowanie tabliczek informacyjnych. Do takich bowiem należą tabliczki z inicjałami lub imieniem oraz nazwiskiem oraz stanowiskiem pracownika administracji biura. Stanowi to o nienaganności oraz wykwalifikowaniu pracownika i wpływa na jego ocenę przez klientów. Oprócz tego taka tabliczka podnosi elegancję biura oraz jest ciekawym dodatkiem. Jednak zdecydowanie lepiej aniżeli niegdyś popularne drewniane lub plastikowe tabliczki, będą wyglądać nowoczesne szklane tablice. Szklane tabliczki informacyjne są bardzo praktyczne, gustowne i ze smakiem.

Rodzaje szklanych tabliczek

Szklane tabliczki mają aż kilka rodzajów. Można je podzielić ze względu na budulec oraz zastosowanie. Pierwszym z nich są szklane magnetyczne tabliczki kolorowe. Są one jednocześnie najpopularniejszymi tabliczkami ze szkła. Ich materiałem budulcowym jest płaskie szkło hartowane, z którego są wykonane. Takie tabliczki są bardzo wytrzymałe oraz wytrzymują uderzenia, więc nadają się do bardziej zatłoczonych miejsc lub biur. Tym bardziej, że swym wyglądem przykuwają wzrok przechodniów. Drugim typem są bezbarwne tabliczki. Wykonane są one z matowego szkła hartowanego. Mimo iż nie są tak zaskakujące jak tabliczki kolorowe zrobione z płaskiego szkła hartowanego, zdecydowanie są bardziej popularne niż tradycyjne i mało oryginalne tabliczki, które są wykonywane z plastikowego lub drewnianego budulca. Najpopularniejsze rodzaje tabliczek, czyli tabliczki reklamowe, informacyjne, szklane szyldy oraz tablice pamiątkowe i logo firm na szkle, zazwyczaj mają kształt kwadratu. Niekiedy jednak przedsiębiorcy wolą tabliczki prostokątne, na których można umieścić więcej informacji. Wybór któregoś z tych kształtów jest popularny, a same tabliczki są uniwersalne. Mają także wiele zastosowań. Można wybrać tabliczki ze zdobieniami, firmy wykonujące takie przedmioty proponują ogrom wariantów oraz wzorów na większości rodzajów szkła. Powierzchnia grawerowana powinna być wykonywana przy wykorzystaniu lutra, bowiem daje to ciekawy efekt. Na tabliczkach prostokątnych i kwadratowych można wykonać nadruki UV. Również te z podbiciem lub pięknymi rysunkami na szkle.

Tabliczki dwuszybowe

Te tabliczki są nieco bardziej innowacyjne. Składają się z dwóch płytek: przedniej oraz tylnej, które mają między sobą odrobinę przerwy, lecz się łączą. Mogą być wykonane ze szkła lub plexi. Te drugie często można zobaczyć w przychodni lub w szpitalach. Zamawiając takie tabliczki, można przebierać w fakturach szkła, bowiem rynek proponuje ich wiele. Przykładowo faktura szkła może być wykonana poprzez obróbki – oklejenia folią samoprzylepną. Tutaj rodzajami szkła, które mogą zostać użyte do wytworzenia tabliczek dwuszybowych jest między innymi szkło satynowe albo plexi, mrożona lub barwiona. Dwie tafle szkła są ze sobą złączone za sprawą dystansowych łączek. Służą one do przymocowania tabliczek do ściany czy innej powierzchni. Materiał, z którego są wykonane te złączki dystansowe to na ogół aluminium lub stal nierdzewna. Zazwyczaj tabliczki dwuszybowe są mocowane na dwóch złączkach, ale niekiedy potrzebne są aż cztery. Wówczas tabliczki są zamontowane jeszcze stabilniej. Zaletą tych tabliczek szklanych jest ich estetyka oraz solidność wykonania i ciekawa faktura szkła.

Tabliczki przydrzwiowe do biur

Tabliczki przydrzwiowe to popularne tabliczki reklamowe. Mogą one być zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Na ogół są umieszczane w biurach, przychodniach, szkołach, urzędach, ale i na klatkach schodowych, jako tabliczki adresowe. Takie tabliczki mogą być montowane do ściany albo chociażby na powierzchni drzwi przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.  Tabliczki przydrzwiowe mogą mieć kilka modeli. Bardzo popularne są tabliczki zatrzaskowe. Więcej informacji o wszelkich nowoczesnych rodzajach tabliczek szklanych można znaleźć na stronie signage.com.pl/.

Wiedzą już Państwo, dlaczego szklane tabliczki są takie popularne. Te, które dotąd były popularne i z pewnością widzieli je Państwo w urzędach czy na klatce schodowej, nie są już takie modne. Zdecydowanie bardziej przykuwają uwagę i są zdecydowanie bardziej wszechstronne, modne. Mimo iż wyglądają na delikatne, tak naprawdę są bardzo trwałe. Nie niszczą się tak jak drewniane, ani nie pękają jak plastikowe. Dlatego też każde biuro wiele zyska mając takie tabliczki ze szkła. Tym bardziej, że mogą od razu zamówić serię tabliczek. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się też tabliczki pamiątkowe szklane.