System zarządzania treścią CMS – czym jest i komu się przyda?

Posiadanie własnej strony internetowej to obecnie podstawa funkcjonowania w każdym biznesie. Bez nowoczesnej, profesjonalnej strony www trudno jest dzisiaj zdobywać nowych klientów czy poszerzać rynki zbytu. Warto więc zainwestować w dobrą stronę, która będzie pełniła rożne funkcje – informacyjne, promocyjne, marketingowe, sprzedażowe czy biznesowe.

Aby mieć funkcjonalną i świetnie wykonaną stronę, warto postawić na profesjonalne tworzenie stron WWW, realizowane przez wyspecjalizowane firmy i agencje. Tylko wtedy można mieć pewność, że strona od frontu i od zaplecza będzie na najwyższym poziomie. Najlepiej nie korzystać z darmowych szablonów czy ze stron wykonywanych na gotowych wzorach, gdyż nie są one funkcjonalne, a także trudno jest w nich wprowadzać przeróżne potrzebne modyfikacje. W każdej stronie internetowej ważne jest nie tylko to, co widzą użytkownicy, ale również zaplecze, po którym porusza się osoba administrująca stroną.

Szybkie i bezproblemowe wprowadzanie treści

Wygodna i prosta w obsłudze strona internetowa powinna mieć nowoczesny system zarządzania treścią, czyli CMS. Jest on konieczny, aby móc wprowadzać na stronie nowe informacje, dodawać zdjęcia czy inne ważne treści. CMS powinien być funkcjonalny oraz w dużym stopniu intuicyjny.. Trzeba bowiem pamiętać, że właściciel firmy czy osoba zajmująca się stroną internetową nie musi być specjalistą z tej dziedziny. System musi więc być jak najprostszy, umożliwiać dodawanie nowych funkcjonalności, sprawny, niezawodny, a także bezpieczny. Zabezpieczenia systemu zarządzania treścią muszą być tak skonstruowane, aby żadne osoby z zewnątrz nie miały możliwości dostania się na stronę i modyfikowania znajdujących się na niej informacji.

Strony przyjazne użytkownikom

Podczas projektowania stron internetowych trzeba także zadbać o to, by były one wygodne w obsłudze, jasne, przejrzyste, miały ciekawy układ, świetnie zaprojektowaną grafikę i dopasowaną treść. Im bardziej strona będzie przyjazna użytkownikowi, tym większa pewność, że ten pozostanie na niej jak najdłużej. Kiepsko widziane są strony, które długo się ładują, mają długie i zupełnie niepotrzebne intro, niezbyt wygodną nawigację i trudno jest na nich znaleźć potrzebne informacje. Z perspektywy użytkowników źle wyglądają także strony, które mają niewłaściwy układ treści, trudno się czyta znajdujące na nich treści. Obecnie bardzo popularne i polecane są responsywne strony internetowe, które dopasowują się rozmiarem do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Responsywne strony można bez problemu przeglądać nie tylko na komputerach stacjonarnych czy laptopach, ale również na smartfonach czy tabletach. Jest to wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy coraz częściej korzystają z internetu na urządzeniach mobilnych.

Jak sprawdzić czy iPhone jest oryginalny?
Jak przedłużyć gwarancję Apple? Prosty poradnik