Suplementy – czy biegacze naprawdę ich potrzebują?

Odżywianie to obszar pełen mitów i plotek, szczególnie jeśli chodzi o suplementy dla biegaczy. Oto jak poruszać się po tym zamieszaniu, aby znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Suplementy dla biegaczy

Na początek jest Twoja codzienna dieta. Dyskusje będą trwały wiecznie w kręgach biegowych na temat tego, jak przygotować się pod swój trening, od owoców do wysokiej ilości węglowodanów w wszystko pomiędzy.

Ostatecznie najlepszym wyborem są proste produkty spożywcze, nie przestrzegając szczegółowych, restrykcyjnych zasad dotyczących ilości i zawartości.

Ponadto istnieje ogólne poczucie, że bieganie oznacza, że potrzebujesz „dodatków” w swojej diecie. Dodatkowe żelazo, dodatkowe białko, dodatkowe… Biegacze często sięgają po suplementy, aby zaspokoić te „potrzeby”. Istnieją tysiące artykułów i postów na blogach, nie wspominając o reklamach, poświęconych przekonaniu cię, że jako biegacz musisz dodawać określone składniki odżywcze do swojej diety.

Z tego powodu zobaczysz kilka popularnych suplementów w działającej społeczności. Na przykład niektórzy biegacze mogą zwrócić się do aminokwasów, aby zmniejszyć utratę mięśni i wspomóc regenerację. Kreatyna i aminokwasy są niezwykle popularne w świecie sportu, a według danych są najczęstszymi suplementami wśród sportowców.

Według tego popularna jest również suplementacja białek – celem dodania sobie energii. Ale jaka jest prawda na temat suplementacji? Jestem pewien, że masz pytania dotyczące suplementów dla biegaczy…

  • Czy biegacze naprawdę muszą dodawać dodatki do swojej diety?
  • I czy te dodatki powinny kiedykolwiek występować w postaci tabletek lub proszku w porównaniu do całych produktów spożywczych?
  • Czy istnieją różnice między mężczyznami i kobietami, jeśli chodzi o suplementację?

Skupmy się na tym, co najważniejsze: jakich suplementów potrzebują biegacze?

Jest rzeczą oczywistą, że aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, musisz jeść jak najlepiej. Nie chodzi o to, że biegacze zwrócą się do właściwych źródeł tych cennych składników odżywczych tylko temu, że biegają – ale jest to zasadne.

Większość sportowców może uzyskać wszystkie swoje składniki odżywcze z pożywienia. Ważne jest przestrzeganie diety bogatej w składniki odżywcze. Stosuj zbilansowaną dietę z różnorodnymi potrawami.

Innymi słowy, stara rada „jeść wszystko” jest prawdziwa.

Nie musi to również oznaczać mierzenia jedzenia ani analizowania, jakie składniki odżywcze otrzymujesz z jakich pokarmów. Różnicowanie diety z dnia na dzień z szeroką gamą owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa i nabiału może prawie zapewnić zdrową równowagę, a dodając do tego właściwie suplementy możesz uzyskać pełen potencjał.

Rozważ te zalecenia: sportowcy wymagają odpowiedniej dziennej ilości kalorii, płynów, węglowodanów (w celu utrzymania poziomu glukozy we krwi i zastąpienia glikogenu mięśniowego), białka, tłuszczu oraz witamin i minerałów. Następnie sam sobie odpowiedz, czy twoja codzienna dieta odpowiada na tę potrzebę. Jeśli tak – nie potrzebujesz dodatkowej suplementacji. Jeśli nie – koniecznie sięgnij po dodatki.