Suknia ślubna za grosze? Czy to możliwe?

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie dla Młodej Pary. A koszty organizacji takiego wydarzenia mogą naprawdę zwalić z nóg. Wystarczy wspomnieć, że niektóre suknie ślubne potrafią kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na szczęście i na sukni ślubnej można można zaoszczędzić i to nie mało. Oto kilka porad, które ułatwią życie każdej przyszłej Pannie Młodej.

Na początek warto ustalić ile jesteśmy w stanie wydać na naszą ślubną kreację. To pomoże nam znacznie zawęzić pole naszych poszukiwań. Warto zastanowić się nad zakupem sukni ślubnej z drugiej ręki. Po pierwsze taka kreacja bardzo często wymaga jedynie drobnych przeróbek krawieckich i jest w niemal w idealnym stanie. Dodatkowo kosztuje ułamek pierwotnej ceny. Możemy zdecydować się na suknię z zeszłego sezonu i prawdopodobnie nikt z gości tego nie zauważy. A to dlatego, że trendy ślubne zmieniają się zdecydowanie wolniej niż te, które dotyczą “zwykłej mody.” Za ewentualne poprawki krawieckie zapłacimy stosunkowo niewiele. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy cenę sukni ślubnej szytej na miarę w renomowanym salonie.

wróżby online horoskopJeżeli mamy sprawdzona krawcową to możemy zdecydować się na uszycie sukni na miarę. To jednak spore ryzyko. I musimy być całkowicie pewne, że nasza krawcowa dysponuje odpowiednimi umiejętnościami. Źle skrojona suknia może całkowicie zrujnować nasze wesele… Jednak jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązania możemy być całkowicie pewne, że nasza suknia będzie naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna.

Coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się na kreacje ślubna prosto z sieciówki. Co więcej w ostaniach latach tego typu sklepy stawiają na specjalne kolekcje ślubne. Możemy też zdecydować się na suknię wieczorową ze standardowej kolekcji. Bez problemu znajdziemy sukienki w jasnych kolorach, których cena nie przekracza kilkuset złotych. To świetna opcja dla panien młodych, które nie przepadają za stylem typowej księżniczki. I szukają czegoś zdecydowanie bardziej stonowanego. Można też poszukać suknie w secondhandach czy w szafach naszych mam i babć. To rozwiązanie zdecydowanie dla najbardziej odważnych panien młodych. Z całą pewnością zadowoli miłośniczki stylu vintage czy boho, które nie boją się wyróżnić z tłumu.

Podsumowując znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej jest zawsze sporym wyzwaniem. Warto poświęcić nieco więcej czasu na takie poszukiwania. I przede wszystkim pamiętajmy, że idealna kreacja wcale nie musi być bajecznie droga…