Styl eko – wchodzi na wybiegi – sprawdź czy to biznes wart twojej uwagi

shopping-bags_1024

Zaczęło się od recyklingu, żywności ekologicznej i kosmetyków. Kto by pomyślał, że „zielony” trend wejdzie do mody? Wraz z tym, jak świat staje się coraz bardziej ekologiczny, nawet przemysł bazujący na splendorze i stylu zdecydował, że nadszedł czas na przekształcenie mody w eko-modę!

Marki takie jak Greenabelle, czy Stella McCartney są dumne z tego, że produkują piękne, seksowne ubrania i akcesoria, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Brudna moda…

Może nie myśli i nie mówi się o tym zbyt często, ale świat mody jest odpowiedzialny za ogromną ilość odpadów chemicznych. Zrównoważona moda chce unikać tego nieopisanego wizerunku – używa materiałów organicznych takich jak bawełna, jedwab, konopie i wełna lub stawia na bardziej egzotyczne wybory: bambus lub soja. Producenci ekologiczni unikają stosowania szkodliwych pestycydów w hodowli roślin i chemikaliów w bieleniu, jednocześnie dbając o to, aby płace i warunki pracy były sprawiedliwe.

Świt eko-mody

Eko-fashion jest faktem. Rok 2009 został uznany za Rok Naturalnych Włókien Za granicą, szczególnie w Nowym Jorku i Londynie, ta moda kwitnie. Gwiazdy takie jak Keira Knightley, Gwyneth Paltrow, czy George Clooney ubierają się na zielono. W Azji projektanci ekologiczni spotykają się na wybiegu, aby promować trwałą odzież na imprezie znanej jako Eco-chic. Po sukcesie ostatnich pokazów w Hongkongu i Szanghaju organizatorzy planują zorganizować podobną imprezę w Sydney.

Czy to jest drogie?

Chociaż eko-moda może być wspaniała i dobra, co to znaczy dla kogoś kto jest przeciętnym oszczędzającym? Czy mogę sobie pozwolić na przyjazne dla środowiska marki czy muszę nadal stawiać na tanie torebki damskie sklep internetowy https://www.brytyjka.pl/torebki-cat-2.html? Czy mogę zainwestować w bambusowe buty? Cóż, może to nie musi być takie trudne. Są małe sposoby, za pomocą których każdy z nas może starać się być trochę bardziej zielony, w tym jak się ubiera. Poniżej znajduje się kilka wskazówek do rozważenia.

Następnym razem, kiedy wybierasz się na zakupy, zapytaj siebie: czy naprawdę potrzebuję kolejnego ciucha? Może z jednym lub dwoma niezwykłymi akcesoriami ubrania, które masz w domu, będą wyglądać spektakularnie.

Czy to jest trwałe?

Ok, powiedzmy, że naprawdę musisz coś kupić. Który materiał chcesz wybrać? Czy dostaniesz coś, co wiesz, że rozpadnie się po kilku praniach czy zainwestujesz w coś, co potrwa dłużej? Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupno wszystkich ubrań z materiałów organicznych, może za kilka miesięcy możesz zainwestować w jedną ekologiczną godną uwagi szatę?

Jeśli tego nie zrobisz, spróbuj wejść do sklepu z ubraniami używanymi. Być może będziesz zaskoczona, że znajdziesz coś bardzo stylowego i w dobrej kondycji. Nie trzeba kupować niczego, co wygląda staro i na zużyte, ale może jeden lub dwa przedmioty znajdziesz, które są w stanie dać ci ten wyjątkowy wygląd.

Zrób to sam – eko-moda

Myślisz o nowym hobby? Dlaczego nie eko moda? W tej chwili oglądamy międzynarodowy szał z hipstersami. W swoich dzianinach można używać wszelkiego rodzaju materiałów pochodzących z recyklingu. Nikt nie będzie miał takiego ubrania jak ty! To także fajny pomysł na biznes.