Skupowanie złomu srebrnego

silver-702537__340

Srebro znane było już od czasów starożytnych. Służyło nie tylko jako materiał do wyrobu ozdób, ale było również używane jako waluta. Dziś srebrna biżuteria wciąż jest bardzo ceniona, a ten szlachetny metal znajduje wiele różnego rodzaju zastosowań także w innych dziedzinach. Jakie właściwości ma srebro, do czego jest używane i dlaczego jego recykling jest ważny?

Właściwości i wykorzystanie srebra

Ten metal o srebrzystobiałej barwie występuje w naturze zarówno w stanie wolnym jak i w minerałach jak np. argentyt. Srebro charakteryzuje się największą przewodnością elektryczną i termiczną pośród innych metali. Jest niezwykle ciągliwe i kowalne, a ze względu na swoja miękkość łatwo daje się kształtować w różne formy. Dzięki tym właściwościom bez problemu wytwarza się z niego najdelikatniejsze druty i folie. Już z 1 grama srebra można wykonać cieniutki drucik o długości aż 2 km. Pierwiastkowe srebro jest katalizatorem.

Srebro ma szereg licznych zastosowań w przeróżnych dziedzinach codziennego życia. Najczęściej wykorzystuje się je do:

  • produkcji wyrobów ozdobnych – np. biżuterii, srebrnych sztućców, naczyń,
  • leczenia różnych dolegliwości – głównie srebro koloidalne, wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej,
  • produkcji chemikaliów fotograficznych – wykorzystuje się jego właściwości ciemnienia pod wpływem światła,
  • wyrobu luster – ma doskonałą zdolność odbijania światła, jednak minusem jest szybkie pokrywanie się siarczkiem,
  • produkcji elementów elektronicznych – budowane są z niego przełączniki, styki,
  •  oczyszczania wody – wykazuje działanie bakteriobójcze.

Skupowanie złomu srebrnego

Naturalne złoża srebra wyczerpują się, a rozwój przemysłu sprawia, że zapotrzebowanie na ten surowiec ciągle rośnie. Dlatego też coraz bardziej popularny staje się recykling tego pierwiastka. Jest to bardzo skomplikowany i długotrwały proces. Choć srebro znajduje się w różnego rodzaju przedmiotach, jego ilości często są tak niewielkie, że jest to bardzo żmudna praca.

Jeśli mamy w domu niepotrzebne srebro, możemy z powodzeniem dorobić parę groszy, a czasem nawet całkiem sporą sumę, sprzedając je. Srebrną biżuterię często skupują lombardy, komisy czy zakłady jubilerskie. Nie są one jednak zainteresowane skupowaniem innych elementów ze srebra. Jeśli chcemy sprzedać np. wykonane z tego metalu druty, blaszki, styki, luty czy inne tego typu elementy, najlepiej poszukać profesjonalnego punktu zajmującego się skupem metali jak np. https://weglik.eu/skup-srebra. W dobie Internetu, nie musimy wcale osobiście zawozić srebra do skupu. Wystarczy skontaktować się mailowo lub telefonicznie z firmą i umówić najdogodniejszy dla nas czas i miejsce odbioru. Analizę i wycenę przeznaczonego do sprzedania materiału oraz wszystkie formalności firma może przeprowadzić w domu klienta.

Naturalne zasoby srebra powoli się kończą, dlatego też firmy zajmujące się skupem i przetwarzaniem tego surowca zyskują na znaczeniu. Dodatkowo srebro jest doskonałym sposobem na ulokowanie kapitału. Według prognoz ekspertów w najbliższych latach cena za sztabkę może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie.