SEO dla branży nieruchomości – co musisz wiedzieć na pewno?

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie masz własną stronę internetową. Prawdopodobnie chcesz, aby więcej osób widziało, ponieważ większy ruch zwykle przekłada się na większą sprzedaż – prawda?

Witaj na pokładzie! Jesteś jednym z tysięcy innych profesjonalistów z branży nieruchomości, którzy chcą dokładnie tego samego. Wysokie miejsce w bezpłatnych wynikach wyszukiwania jest niczym święty graal marketingu internetowego. Czy możesz wymyślić coś lepszego niż wygenerowanie w ten sposób ruchu na swojej stronie bez płacenia za to ani grosza? Pomyśl, co możesz zrobić z tymi wszystkimi nowymi potencjalnymi klientami wpisującymi frazę „warszawa włochy mieszkania!

Wydawać się może, że można zbudować wielki i prężnie działający biznes jedynie posiłkując się dobrą strategią SEO, ale w dzisiejszych czasach tak się nie stanie, chyba że Twoja witryna wnosi jakąś uzasadnioną wartość do tego wszystkiego.

I oczywiście zawsze jest to pomocne, gdy rozumiesz, jak działają dzisiejsze wyszukiwarki, jak określają, które witryny mają być wyświetlane u góry, i jak możesz wyświetlać treści i zasoby, których ludzie naprawdę szukają. W tym wpisie podamy Ci szybką listę kontrolną najważniejszych czynników rankingowych, które powinieneś wdrożyć w swojej witrynie, i wyjaśnimy dokładnie, w jaki sposób możesz upewnić się, że Twoja witryna dostosowuje się do tego, co ważne.

Szybki start w temat SEO dla branży nieruchomości

Search Engine Optimization (SEO) polega na wykorzystaniu algorytmu wyszukiwarki, aby Twoja strona internetowa była wyżej niż konkurenci. Załóżmy, że wyciągasz telefon i szukasz czegoś takiego: „szybko sprzedaj moją nieruchomość” i sam sprawdź jakie wyniki wyszukiwania ukażą się twoim oczom.

Ale o to chodzi … jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że w Internecie jest wiele witryn, które mają pozycję tego wyszukiwanego hasła – ale tylko kilka z nich faktycznie zajmuje pozycję na pierwszej stronie.

Nie trzeba być geniuszem aby pojąć że jeśli Twoja witryna nie wyświetla się na pierwszej stronie (lub bardziej prawdopodobne, w kilku pierwszych wynikach wyszukiwania, które nie są reklamami), większość ludzi nigdy nie będzie jej w stanie odnaleźć.

Na tym właśnie polega SEO.

Kiedy zrozumiesz, w jaki sposób wyszukiwarki mierzą i określają wartość witryny, znacznie łatwiej jest wyświetlać treści, które naturalnie zajmują wyższą pozycję w przypadku niektórych wyszukiwanych haseł.

Jak uszeregować swoją witrynę w wyszukiwaniu?

We wczesnych dniach Internetu rankingi wyszukiwarek były ustalane prawie całkowicie przez to, kto miał największą liczbę linków zwrotnych wskazujących na ich stronę.

Dzisiaj to już nie jest takie oczywiste.

W chwili pisania tego tekstu Google korzysta z ponad 200 pomiarów w celu ustalenia kolejności, w jakiej strony internetowe pozycjonują się według różnych wyszukiwanych haseł. Jest wiele pomiarów, na które należy zwrócić uwagę – a w centrum tego wszystkiego jest jeden prosty pomysł. Wyszukiwarki chcą, aby witryny i strony były klasyfikowane na podstawie stopnia ich przydatności dla osób szukających odpowiedzi.