Sanie ciągnięte przez konie – odkryj uroku kuligu w Zakopanem

Romantyczny sposób na spędzenie zimowego urlopu z ukochaną osobą? Zakopane kuligi oraz inne atrakcje, które czekają na Ciebie w tej przepięknej, podhalańskiej miejscowości.

Śnieg na horyzoncie, a nie ma nic bardziej romantycznego niż pędzenie przez las z ukochaną osobą. Gorące napoje i świeże wypieki będą czekać na Twój powrót. Tak kulig we dwoje to coś niesamowicie przyjemnego. Równocześnie ochrona dzikiej przyrody leży u podstaw tego, co sprawia, że kulig w Zakopanem jest tak wyjątkowy. Ochrona rodzimych gatunków i ich siedlisk jest podstawową misją zarządzania Tatrzańskim Parkiem Narodowym i każdy organizator kuligów w tych okolicach to nad wyraz respektuje.

Kulig w Zakopanem i inne niezapomniane przeżycia – idealne dla rodzin lub na specjalne okazje

Kuligi z zaprzęgiem konnym na przykład prowadzące do karczmy na kolację i z góralską muzyką na żywo – to jest to. Jedź tamże saniami ciągniętymi przez konie, prowadzonymi przez prawdziwego górala, przykryty ciepłymi kocami i z błyszczącymi gwiazdami nad głową.

W miesiącach zimowych możesz postawić na kulig z obiadokolacją lub bez. Przez cały rok można w Zakopanem liczyć również na prywatne przyjęcia i imprezy. Zakopane to miejsce, w którym zawsze możesz liczyć na niezapomniane i wyjątkowe doświadczenie, którego nie chcesz przegapić – ale wraz z bliskimi z takiego kuligu w Zakopanem możecie uczynić swoją rodzinną tradycję.

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowych i niezapomnianych zimowych wrażeń na urlopie w Zakopanem – możesz rozpocząć nową rodzinną tradycję, kulig wpadający w magię zimy powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy. Trzymaj się ciepło, swoje dzieciaki i gorące kakao i dajcie się ponieść zawrotom głowy!

W okolicy Zakopanego jest kilka miejsc oferujących zimowe kuligi – w tym takie dla całej rodziny, nade wszystko warto skusić się na tę staromodną przejażdżkę saniami zaprzężonymi w konie. Szybuj pod błyszczącymi wiecznie zielonymi roślinami na ścieżkach wokół ośrodka, albo zapuście się jeszcze dalej. Wtul się w koc z ukochanymi osobami, a w uszach rozbrzmiewać Wam będzie delikatny dźwięk dzwoneczków u sań, natomiast filiżanka gorącego kakao rozgrzeje dłonie w rękawiczkach. Poczuj magię świątecznej sceny odpowiedniej dla Ciebie i Twoich bliskich.

W niewielkiej odległości od Krupówek też możesz się załapać na miłe, zimowe przejażdżki powozem przez pokryte śniegiem pola z majestatycznymi widokami na góry. Następnie złap smaczny kęs pysznego ciastka, czy też oscypka – co wolisz, weź w dłoń ciepły napój i podziwiaj wspaniały zimowy widok w tych okolicach.

Jeśli chcesz spędzić romantyczny wieczór lub masz na myśli naprawdę rodzinną zimową zabawę, zaplanuj świąteczną przejażdżkę kuligiem i ciesz się przytulną zimową scenerią zimowej stolicy polski, którą jest właśnie Zakopane.

Zacznij od najważniejszego posiłku dnia, czyli śniadania. Karczmy zakopiańskie to idealne miejsce na wyśmienite śniadania, na które warto czekać w kolejce, i szybkie pyszne smakołyki na wynos, dzięki którym możesz wyruszyć w drogę, szlak lub na kulig właśnie.