Rozwiązywanie problemów z własnoręcznymi świecami sojowymi

Wszyscy jesteśmy świadomi popularności świec sojowych. Głównym powodem popularności świecy z wosku sojowego są jej naturalne właściwości, wyjątkowa wydajność i oczywiście łatwość użycia. Ale nie wszystkie woski sojowe są uwodorniane i formułowane zgodnie z tymi samymi specyfikacjami. Musisz wiedzieć, jak rozpoznać świece z wosku sojowego, które są wysokiej jakości i godne zaufania.

W rzeczywistości nie wszystkie woski sojowe są w 100% naturalne i czyste. Niektóre zawierają również mieszanki wosku kokosowego i znacznie więcej innych wosków. Naturalne staje się więc oczekiwanie, że mogą one działać zupełnie inaczej niż czysty wosk sojowy. Dlatego w tym artykule omówimy rozwiązywanie problemów ze świecami sojowymi.

Rodzaje problemów z woskiem sojowym

Więc teraz zrobiłeś swoje świece z wosku sojowego, ale nie wyglądają całkiem dobrze. Jak to naprawić? A może natknąłeś się na inny problem z woskiem sojowym. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozwiązać różne rodzaje problemów z woskiem sojowym, jakie tylko mogą się pojawić w tym procesie.

Tunelowanie świec

Tunelowanie świec odnosi się do sytuacji, w której świeca spala się w środku wosku, pozostawiając dziurę przypominającą tunel, zamiast palić się równomiernie na całej powierzchni. Może się to zdarzyć, gdy świeca nie pali się wystarczająco podczas pierwszego zapalenia, powodując stopienie wosku w wąskim tunelu w środku świecy.

Jest też inny powszechny problem, który występuje nie tylko w przypadku świec sojowych, ale także innych wosków roślinnych. Po utwardzeniu świecy sojowej na wierzchu i bokach świecy mogą tworzyć się kryształki przypominające szron. Będzie to bardziej zauważalne, gdy twoja świeca jest kolorowa. Trzeba też pamiętać, że szron woskiem sojowym to naturalna właściwość, której właściwie nie da się całkowicie uniknąć.

Mokre plamy

Mokre plamy pojawiają się, gdy świeca stygnie w pojemniku, a wosk odrywa się również od szklanych naczyń. Mokre plamy to tak naprawdę kurczenie się wosku i pęcherzyki powietrza w słoikach. Problem mokrego miejsca wynika z nierównej prędkości chłodzenia świecy. Część wosku odrywa się od szkła, podczas gdy inne nadal przylegają do ścianek pojemnika. Ogólnie rzecz biorąc, mokre plamy są wizualnie piękne i nie powinno się ich interpretować jako problem.

Nierówna powierzchnia

Wierzchołek gotowej świecy sojowej ma szorstki, nierówny wygląd, co jest nieestetyczne. Jeśli sprzedajesz świece, kupujący mogą pomyśleć, że świece są złej jakości, jeśli mają tak szorstką powierzchnię. Głównym powodem szorstkich i nierównych powierzchni jest niewłaściwa szybkość chłodzenia, albo zbyt szybka, albo zbyt wolna. W niektórych przypadkach energiczne ubijanie może spowodować, że wosk wchłonie dodatkowe pęcherzyki powietrza, co prowadzi do nierównych powierzchni.

Pękanie

Pękające świece sojowe stygną zbyt szybko po wlaniu do pojemnika ze świecą. Może to spowodować kurczenie się wosku i odrywanie się od boków pojemnika, tworząc serię pęknięć na powierzchni świecy. Zdarza się również, że świeca jest nalewana w zbyt wysokiej temperaturze lub gdy świeca jest narażona na przeciąg lub nagłą zmianę temperatury podczas procesu stygnięcia.