Rozwiązanie zastępujące brakujące zęby? Implanty!

Brakujące zęby mogą nie tylko wywołać skrępowanie, ale także wpłynąć na sposób, w jaki jesz i mówisz. Podczas gdy inne metody leczenia, takie jak mosty lub protezy, mogą być rozwiązaniem, implant dentystyczny może być najlepszą kliniczną opcją zastępującą brakujące zęby. Centra kliniczne są zobowiązane do zapewnienia najlepszego możliwego leczenia w bezpiecznej, najnowocześniejszej praktyce.

Co to są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który jest umieszczany ostrożnie i dokładnie w naturalnej kości, na którym następnie mocuje się sztuczny ząb, często wykonany z porcelany. Sam implant dentystyczny może być użyty do utrzymania pojedynczego zęba lub wielu zębów w zależności od potrzeb. Wyglądają i są odczuwalne jak naturalny ząb, a w przeciwieństwie do niektórych alternatyw, które mogą wymagać wymiany po 10-15 latach, implant dentystyczny, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany i konserwowany, może wytrzymać znacznie dłużej.

Ile kosztują implanty dentystyczne?

Są nietanie – implanty Szczecin dentystyczne zaczynają się od kilku tysięcy – ale koszt będzie się różnić w zależności od pacjenta. Jednak koordynatorzy leczenia i chirurdzy zajmujący się implantami stomatologicznymi przedstawią Ci jasny podział kosztów przed rozpoczęciem leczenia, abyś dokładnie wiedział, za co i dlaczego płacisz. W dobrych klinikach wierzy się w zapewnianie najlepszego leczenia za cenę odpowiednią dla wszystkich, dlatego oferujemy również przystępne finansowanie które pomoże Ci rozłożyć koszty i zarządzać nimi. Dlaczego nie skontaktować się z jednym z naszych zaawansowanych ośrodków zdrowia jamy ustnej, aby uzyskać bezpłatną konsultację z koordynatorem leczenia, aby sprawdzić, czy implanty dentystyczne są dla Ciebie odpowiednie?

Jakie są rodzaje implantów dentystycznych?

Istnieje wiele różnych typów implantów dentystycznych, które można stosować w zależności od potrzeb. Obejmują one od pojedynczego implantu do trzymania jednego zęba po wiele implantów, które utrzymują kilka zębów, w niektórych przypadkach nawet pełne szczęki.

Jeśli brakuje Ci jednego zęba, implant dentystyczny jest najbardziej zbliżony do oryginalnego zęba, jaki możesz uzyskać. Zapewnia naturalny wygląd i nie przesuwa się podczas jedzenia, dzięki czemu możesz żuć i jeść pokarmy, które zawsze lubiłeś. Pojedynczą śrubę tytanową umieszcza się w kości szczęki, na której następnie umieszcza się sztuczny ząb.

Wiele implantów dentystycznych

Implantów dentystycznych używa stomatolog Szczecin nie tylko do zastępowania pojedynczych zębów, ale mogą być również używane do zastępowania wielu brakujących zębów, a w niektórych przypadkach do utrzymania pełnego zestawu protez.

Most na implant dentystyczny

W przeciwieństwie do tradycyjnego mostu, most na implancie dentystycznym wykorzystuje dwa lub więcej implantów do utrzymywania 3 lub więcej zębów na miejscu, co oznacza, że ​​otaczające zdrowe zęby nie są poświęcane, aby utrzymać most na miejscu.