Rozliczenie holenderskiego podatku – czy Ty też musisz o nim pamiętać?

Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych krajów przez Polaków. Dlaczego? Głównie ze względu na możliwości rozwoju oraz znacznie atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia niż w kraju rodzimym. Jeżeli i Tobie udało się znaleźć tam pracę – gratulujemy! Pamiętaj jednak o rozliczeniu podatku z tego tytułu. Aby zgłębić ten temat, przeczytaj artykuł do końca, a dowiesz się, na kim spoczywa obowiązek rozliczenia pracy w Holandii, jakie dokumenty są do tego niezbędne oraz gdzie najlepiej szukać biur rachunkowych.

Kto musi rozliczyć się z podatku za pracę w Holandii?

Pracowałeś w Holandii i zastanawiasz się, czy Ty również musisz dokonać rozliczenia podatku? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ każdy, kto legalnie pracuje na terenie tego kraju, jest zobowiązany do dokonania rozliczenia. Pomimo że zwrot podatku jest w pewnym sensie przywilejem, dzięki któremu możesz zyskać sporo pieniędzy, to nie złożenie rocznej deklaracji wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. W najlepszym przypadku zostanie na Ciebie nałożona niewysoka kara finansowa, natomiast w najgorszym sprawa trafi do sądu, a Ty zostaniesz obarczony kosztami – nawet tysiące euro. Jesteśmy pewni, że nie chciałbyś przekazywać zarobionych pieniędzy na takie nieprzemyślane wydatki. Dlatego wejdź na stronę internetową Rozlicz Podatek – ranking biur rachunkowych, który jest na niej dostępny, zawiera tylko sprawdzone firmy oferujące usługę rozliczeniową holenderskiego podatku.

Jakie dokumenty musisz przygotować, aby rozliczyć dochody z Holandii?

Skoro już wiemy, że bez względu na to czy dostaniesz zwrot, czy też nie i tak musisz dokonać rozliczenia podatku, to warto przeanalizować, co będzie Ci do tego potrzebne:

  1. karta podatkowa,
  2. zaświadczenie UE/WE,
  3. salaris,
  4. kopia dokumentu tożsamości,
  5. kopia polskiego PIT-36,
  6. załącznik ZG,
  7. dane do wykonania przelewu bankowego.

W związku z tym, że kilka z wyżej wymienionych dokumentów, mogą okazać się dla Ciebie dość niezrozumiałe, a cały proces wiąże się z ogromną dawką stresu, który wynika z kary, jaka grozi za niedokonanie rozliczenia – lepiej jest skorzystać z usług doświadczonych biur rachunkowych. Wpisz w wyszukiwarkę internetową – Ranking firm – zwrot podatku z Holandii i dokonaj świadomego wyboru. Pamiętaj jednak aby swoją decyzję podejmować na podstawie zestawień stworzonych w oparciu o: 

  • opinie klientów, które dostępne są w Google oraz na Facebooku;
  • ofertę wraz z jej warunkami cenowymi;
  • doświadczenie, czyli liczbę lat działania na rynku.

Co więcej, firmy te bardzo często świadczą również usługi online, dzięki czemu w bardzo szybki i komfortowy sposób dokonasz rozliczenia holenderskiego podatku – nawet bez wychodzenia z domu! Decydując się na specjalistów, masz pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a Ty nie będziesz musiał na własną rękę poszukiwać dodatkowych informacji na ten temat.

Polecamy:
Nietypowy basen o oryginalnym designie
Czym jest visual marketing?