Robot odkurzający, czy mopujący? Sprawdź, jaki model iRobota będzie dla Ciebie najlepszy

Co zyskasz decydując się na robota sprzątającego? Przede wszystkim więcej wolnego czasu oraz oczywiście perfekcyjnie czyste podłogi w całym domu. Wysokiej klasy modele dostępne obecnie na rynku pracują niestrudzenie i nieprzerwanie, zupełnie bez naszego wysiłku. Gdy się rozładują, automatycznie wracają do stacji ładującej, a następnie wznawiają pracę w miejscu, w którym została ona przerwana. Dodatkowo, poszczególne urządzenia to szereg zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że sprzątanie jest jeszcze skuteczniejsze i dopasowane do indywidualnych preferencji użytkowników. Obecnie mamy w ofercie do wyboru roboty odkurzające, mopujące oraz modele w wersji łączącej obie te funkcje. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu? Porównaliśmy dostępne warianty i popularne modele iRobotów.

iRobot Roomba odkurza

Kłęby kurzu, sierść zwierząt, włosy, okruchy… Tym wszystkim zajmie się robot odkurzający. Dostępne modele doskonale radzą sobie nie tylko z podłogami z powierzchnią płytek, czy paneli, ale także wykładzinami i dywanami. Nie ma mowy o wkręcaniu się szczotek w strukturę materiału. Co więcej, siła ssania w połączeniu ze specjalnym systemem szczotek pozwala robotom dotrzeć głęboko w owe struktury, dlatego odkurzanie jest tak precyzyjne i skuteczne. Jaki model robota odkurzającego wybrać? Tutaj pomocny może być ranking robotów, dzięki któremu mamy pod ręką najlepsze urządzenia na rynku w zestawianiu porównującym kluczowe funkcje. Na https://rankingrobotow.pl/ znaleźliśmy zestawienie robotów w cenie do 2 000 zł, czy też ranking robotów bez funkcji mopowania, a zatem jedynie odkurzających. To zdecydowanie pomocne narzędzie.

Urządzeń z serii iRobot Roomba, które automatycznie odkurzają jest całkiem sporo. Za najtańszy model trzeba tutaj zapłacić niespełna 1 000 zł. Oferuje on m.in. 3-stopniowy system sprzątania oraz dwie szczotki do wszystkich powierzchni podłóg. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi mamy możliwość uruchamiania i programowania pracy robota w aplikacji iRobot HOME lub obsługiwać go poleceniami głosowymi.

Na przeciwnym biegunie cenowym znalazł się z kolei najbardziej zaawansowany iRobot s9 oraz s9+. To m.in. nowy kształt robota, który sprząta w narożnikach i wzdłuż krawędzi, tworzy mapę domu i samodzielnie opróżnia pojemnik na zabrudzenia.

iRobot Braava mopuje

Robot mopujący z precyzyjnym spryskiwaczem perfekcyjnie usuwa z powierzchni podłóg lepkie zabrudzenia i tłuste plamy, dlatego to idealna opcja zwłaszcza w przypadku sprzątania kuchni, jadalni, czy łazienki. Cena poszczególnych modeli w tej kategorii waha się od niespełna 900 zł do 2 600 zł. Bardziej zaawansowane urządzenia oferują m.in. funkcję spersonalizowanych propozycji. Robot uczy się naszych nawyków sprzątania i proponuje m.in. dodatkowe cykle mycia podłogi w wybranych okresach. Model Braava m6 może celować w określone obszary w domu, np. pod stołem. Z kolei w przypadku dużych powierzchni sprawdzi się model 390t.

Rozwiązaniem “2 w 1” bedzie natomiast Roomba Combo, czyli idealny robot dla osób, które chcą mieć do dyspozycji zarówno funkcje odkurzania, jak i mopowania.

Polecamy:
Kubek firmowy z logo jako forma promocji dla firmy