Kubek firmowy z logo jako forma promocji dla firmy

Dobrze przemyślana kampania reklamowa to podstawa, jeśli firma chce dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wśród których znajdują się potencjalni klienci skłonni do skorzystania z oferty. Jest wiele sposobów na promowanie marki i nie trzeba nawet mieć dużego wkładu własnego, aby uzyskać pożądany efekt. Od wielu już lat świetnie sprawdzają się gadżety reklamowe, bo każdy lubi otrzymywać coś za darmo, oczywiście jeśli ma to dla niego wartość. Ulotki reklamowe, broszury i inna makulatura niestety zwykle są traktowane jako bezużyteczne i trafiają szybko do przysłowiowego kosza, niektórzy nawet nie zapoznają się z zawartością. Godne polecenia będą z kolei praktyczne kubki reklamowe z logo firmy.

Dlaczego warto zainwestować w kubki firmowe z logo?

Mogłoby się wydawać, że kubek firmowy z logo to zbędny wydatek, mało skuteczny gadżet reklamowy. W praktyce wygląda to już zupełnie inaczej, bo dobrej jakości gadżety są zawsze mile widziane i świetnie sprawdzają się do promowania marki, usług czy produktów. Jeśli firma chce w przystępny sposób przekazać informacje o swojej ofercie, zapaść w pamięć odbiorców, to kubki reklamowe nadadzą się do tego idealnie. Obdarowane nimi osoby uznają to za miły gest ze strony firmy, co pomoże w budowaniu jej pozytywnego wizerunku, lojalności do niej i zaufania. Gadżety reklamowe można rozdawać na targach, warsztatach, konferencjach. Jeżeli firma sponsoruje jakieś wydarzenie, to również nie można zapomnieć o wykorzystaniu potencjału drzemiącego w kubkach reklamowych. Każda akcja promocyjna będzie dobrą okazją do podarowania gadżetów. Warto mieć je także w siedzibie firmy, wręczać klientom (nawet tym potencjalnym) i kontrahentom. Ciekawy i wysokiej jakości nadruk przyciągnie wzrok i zapadanie w pamięć. Przełoży się na wzrost rozpoznawalności marki, a wszystko to za stosunkowo niewielkie pieniądze, bo zakup kubków reklamowych nie wiąże się z wysokimi kosztami. Im większy będzie ich nakład, tym stanie się to jeszcze bardziej opłacalne.

Co przemawia za wykorzystaniem kubków do celów promocyjnych?

Kubek reklamowy z nadrukiem będzie idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla firm, które sprzedają lub produkują coś do picia. Nie może przecież zabraknąć naczynia, w którym robi się kawę, herbatę, napar ziołowy, kisiel, sok, rozmaite środki do rozpuszczania w wodzie, produkty spożywcze do jedzenia lub picia z kubka. Każdy potrzebuje tego typu naczyń w swoim domu, miejscu pracy. Podczas delektowania się smacznym napojem osoba obdarowana kubkiem będzie od razu kojarzyć firmę, wystarczy że spojrzy na nadruk. Stanie się ona mu bliższa, zwiększy się szansa jej polecenia i skorzystania z oferty. Dobrej jakości, estetyczny kubek reklamowy to wspaniała wizytówka, która ma zastosowanie na co dzień. Potencjalny klient będzie mieć stały kontakt z wizerunkiem marki. Otrzymanie czegoś wartościowego i to całkowicie za darmo od razu wprowadza w dobry nastrój i zmienia nastawienie na pozytywne. Obdarowany ma dobry humor jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy, więc można łatwo i skutecznie wprowadzić przyjemną atmosferę, przez co będzie skłonny do zapoznania się z prezentowaną ofertą.

Czym kierować się przy wyborze kubków reklamowych?

Kubek reklamowy musi być przede wszystkim dobrej jakości, odznacza się trwałością i wysokimi walorami estetycznymi. Ma być praktyczny i podobać się obdarowanemu, dzięki czemu będzie przez niego używany na co dzień. Za każdym razem, gdy ktoś spojrzy na kubek, w jego pamięci utrwala się logo firmy, dzięki czemu gadżet reklamowy spełnia swoją nadrzędną funkcję. Do wyboru jest wiele technik zdobienia kubków z nadrukiem. Za pomocą metody hydrocolor możliwe staje się zadrukowanie naczynia kolorem po stronie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Pozwala to na uzyskanie jednolitego zabarwienia, powierzchni matowej, błyszczącej, satynowej czy nawet metalicznej. Jeśli firmie zależy na wyeksponowaniu motywu lub logotypu, to świetnie sprawdza się piaskowanie. Nadruk wykonuje się ceramice, szkle, porcelanie i nawet metalu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że powstawały nadruk wyróżnia się żywymi kolorami, odpornością na działanie środków chemicznych.

Istotną kwestią przy wyborze kubka reklamowego jest to, jakie ma być jego przeznaczenie. Należy dobrać go do konkretnej grupy docelowej, specyfiki prowadzonej działalności. Inny kubek sprawdzi się w przypadku salonu urody, przedsiębiorstwa budowlanego czy lokalu gastronomicznego. Na cenę kubków reklamowych wpływa wiele czynników: materiał wykonania, sposób zdobienia, kolorystyka, nakład, sposób pakowania, projekt graficzny. W zależności od tego, z czego został wyprodukowany kubek, zdecyduje to w dużej mierze o jego walorach użytkowych i estetycznych. Materiał wykonania decyduje o wadze kubka, możliwościach jego znakowania, izolacyjności cieplnej itd. Istotne jest to, aby kubki reklamowe mały interesujący, wysokiej jakości nadruk. Powinien być on spójny z tym, co oferuje firma. Świetne sprawdza się inspirujący napis na kubku lub motto firmy. Nawet kolorystyka ma znaczenie i wpływa na świadomość odbiorców, dlatego powinno się zadbać o spójność z identyfikacją wizualną.

Podsumowując, co przemawia za tym, aby wybrać gadżety reklamowe w postaci kubków?

• Stanowią miły gest wpływający pozytywnie na wizerunek firmy,
• Pozwalają zwiększyć świadomość marki i jej rozpoznawalność,
• Są relatywnie tanim i skutecznym sposobem na promowanie produktów/usług,
• Stają się mobilną formą reklamy i pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców,
• Są praktycznym przedmiotem używanym na co dzień,
• Mają wartość dla klienta i budują jego lojalność względem marki,
• Wpływają pozytywnie na decyzje zakupowe obdarowanych,
• Ułatwiają zapamiętanie marki i wzmacniają więzi z klientem,
• Zwiększają rzetelność marki,
• Służą do ocieplenia wizerunku i wpływają na pozytywny odbiór firmy,
• Ułatwiają skrócenie dystansu między firmą a klientem,
• Stanowią pretekst do nawiązania rozmowy,
• Wpływają na wzrost wyników sprzedażowych,
• Są trwałe i służą użytkownikowi przez długi czas.