Psycholog w Bydgoszczy – do kogo warto się udać?

how_to_become_a_psychologist_612px

W pewnym momencie naszego życia każdy z nas może czuć się przytłoczony i potrzebować pomocy w radzeniu sobie z różnego rodzaju problemami. Według danych niemalże połowa mieszkańców Bydgoszczy potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z uczuciami i problemami, które wydają się być poza ich kontrolą:

  • problemy z małżeństwem lub związkiem,
  • sytuacja rodzinna lub zmaganie się z utratą pracy,
  • śmierć bliskiej osoby,
  • depresja, stres,
  • uzależnienie od substancji.

Straty i stresy dnia codziennego mogą czasem znacznie osłabić człowieka. Czasami potrzebujemy pomocy z zewnątrz udzielanej przez wyszkolonego, licencjonowanego specjalistę, który pomaga nam rozwiązać te problemy. Poprzez terapię psychologowie pomagają tysiącom Bydgoszczan w każdym wieku żyć zdrowiej i bardziej produktywnie.

Rozważ poszukiwanie psychologa w Bydgoszczy, jeśli …

  • Czujesz przytłaczające i długotrwałe poczucie bezradności i smutku, a twoje problemy nie wydają się być mniej kłopotliwe pomimo twoich wysiłków i pomocy ze strony rodziny i przyjaciół.
  • Masz trudności z wykonywaniem codziennych czynności: na przykład nie możesz skoncentrować się na zadaniach w pracy, a wydajność cierpi w rezultacie tego.
  • Martwisz się nadmiernie, oczekujesz najgorszego lub ciągle się dołujesz.
  • Twoje działania są szkodliwe dla ciebie lub innych: na przykład pijesz za dużo alkoholu, nadużywasz narkotyków lub stajesz się nadmiernie kłótliwy i agresywny.

Bydgoscy psychologowie, którzy specjalizują się w psychoterapii i innych formach leczenia psychologicznego, to wysoko wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem w zakresie ludzkich zachowań, oceny zdrowia psychicznego, diagnozy i leczenia oraz zmiany zachowania. Psycholodzy pracują z pacjentami, aby zmienić ich uczucia i postawy oraz pomóc im rozwijać zdrowsze, bardziej skuteczne wzorce zachowań.

Psycholodzy stosują naukowo potwierdzone procedury, aby pomóc ludziom zmienić ich myśli, emocje i zachowania. Psychoterapia to wspólny wysiłek jednostki i psychologa. Zapewnia przyjazne środowisko do otwartego i poufnego mówienia o obawach i uczuciach. Psychologowie uważają, że zachowanie poufności jest niezwykle ważne i odpowiedzą na twoje wszelkie pytania.

Jak znaleźć psychologa w Bydgoszczy?

Aby znaleźć psychologa, zapytaj lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Zadzwoń do lokalnego stowarzyszenia psychologicznego. Zapytaj rodzinę i przyjaciół. Skontaktuj się ze swoim lokalnym ośrodkiem zdrowia psychicznego. Kilka specjalistów, do których warto się udać to: Beata Gołębiowska – Psychoterapeuta, Psycholog, Daria Krulikowska -Poradnia Rodzinna, psychiatra, psycholog dziecięcy, czy też Magdalena Brabec- psycholog, psychoterapeuta.

Jeśli jednak potrzeba czegoś naprawdę kompleksowego – https://athleticomed.pl to miejsce którrego szukasz. Tam działa zespół specjalistów od neurologów, przez ortopedów aż po psychologów właśnie – co pozwala nieść pomoc w pełnym wymiarze i z indywidualnym podejściem do każdej potrzebującej osoby. Być może to jest właśnie rozwiązanie, którego szukasz.