3 korzyści VoIP, które przekonają Cię do założenia wirtualnej centrali w twojej firmie

Transmisja głosu przez VoIP jest coraz chętniej wykorzystywana przez przedsiębiorców. Czym jest tego typu rozwiązanie i jakie korzyści wiążą się z jego wykorzystaniem? Wszystkiego dowiesz się poniżej. 

Czym jest wirtualna centrala telefoniczna?

Wirtualna centrala telefoniczna VoIP to system telefoniczny dla firmy, wykorzystujący technologię VoIP. Za jej pomocą można dzwonić, a także odbierać połączenia przez Internet, jak również przez tradycyjny telefon. Dzięki jej zastosowaniu procesy w firmie mogą zostać zoptymalizowane i zautomatyzowane, np. dane połączenie może być automatycznie przekierowywane do pracownika, który akurat ma wolną chwilę i może je odebrać.

Wirtualna centrala telefoniczna – korzyści

Zastosowanie wirtualnej centrali telefonicznej ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala uzyskać oszczędności. W takim przypadku administracja serwerami jest bowiem powierzana zewnętrznej firmie, dzięki czemu centrala nie zabiera powierzchni biurowej (jest wirtualna) ani też nie generuje kosztów związanych z pracą osoby, która miałaby ją obsługiwać. Jedyne czynności, jakie musi wykonać osoba korzystająca z wirtualnej centrali, to obsługa panelu znajdującego się w przeglądarce internetowej, czyli dodawanie numerów, ich edycja, ustawienie przekierowań czy zapowiedzi głosowych.

Niewątpliwą korzyścią, wynikającą z używania wirtualnej centrali, jest także redukcja utraty połączeń. Centrala informuje bowiem o nieodebranych połączeń czy umożliwia poczekanie w kolejce, w sytuacji, w której telefon jest zajęty. Ponadto przedsiębiorca dostaje szczegółowy raport dotyczący tego, kiedy otrzymuje najwięcej połączeń, dzięki czemu może odpowiednio przygotować pracowników lub wprowadzić zmiany w systemie pracy, np. w grafikach. Warto wiedzieć, że każda próba kontaktu to potencjalna szansa na zdobycie klienta, a jego opinia co do jakości obsługi jest niezwykle ważna i rzutuje na dalszą współpracę. Z tego względu klient powinien zakończyć rozmowę jak najbardziej usatysfakcjonowany, dlatego warto poinformować go, ile osób oczekuje w kolejce przed nim lub przekierować do odpowiedniego działu, co umożliwia właśnie wirtualna centrala.

Warto zwrócić także uwagę, że dzięki wirtualnej centrali mamy możliwość obsługi wideorozmów, co niezwykle przydaje się w obecnej, cyfrowej rzeczywistości. Odległość nie jest już bowiem żadną barierą dla współpracy. Jeżeli zatem szukasz partnerów lub klientów na większą skalę, to wideorozmowy będą dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Co ciekawe, wirtualna centrala VoIP umożliwia jednoczesne uczestnictwo w rozmowie nawet 250 użytkowników, zatem z powodzeniem będziesz mógł także prowadzić webinary czy szkolenia, które pozytywnie wpłyną na promocję Twojego wizerunku.

Polecamy:
Profesjonalne szkolenia dla specjalistów – wszystko, co trzeba wiedzieć