Wskazówki i porady co do żywienia psów

W dzisiejszym artykule wiele wskazówek i porad dotyczących wpływu żywienia psów na zachowanie. Stanowią one ogólne wytyczne i pamiętaj, że podobnie jak w przypadku ludzi, wszystkie psy są różne i mogą lepiej reagować na niektóre metody karmienia lub marki niż inne.

Sztuczne dodatki powodujące nadpobudliwe zachowania

W wielu domach, które karmią swojego psa marką karmy niskiej jakości, naładowaną sztucznymi dodatkami widać niepewne zachowania zwierząt. Typy zachowań, które te psy demonstrowały, obejmują:

  • zachowania nadpobudliwe,

  • brak koncentracji na czymkolwiek przez długi czas,

  • wyższy poziom reaktywności w stosunku do ludzi, psów lub ich otoczenia.

Wyeliminowanie z ich diety karmy niskiej jakości i zamiast tego sucha karma dla psa wysokiej klasy – natychmiast poprawi sytuację lub złe zachowanie. Te zmiany w diecie mogą wesprzeć dalsze prace prowadzone w celu stworzenia spokojniejszego, bardziej skoncentrowanego psa.

Sztuczne dodatki powodujące letargiczne zachowania

W przeciwieństwie do powyższego punktu, nie brakuje również przypadków, w których pies ma nadwagę, jest ospały i w rezultacie ma niski poziom energii i słabą chęć zadowolenia. Często towarzyszą temu objawy fizyczne, takie jak suchość skóry, sucha sierść, nieświeży oddech/zęby i luźne stolce. Wiele z tych objawów można złagodzić, zapewniając psu karmę wysokiej jakości, która pomaga przywrócić mu naturalną równowagę zarówno pod względem zachowania, jak i objawów fizycznych, które opisano powyżej. Zawsze jest prawdziwą przyjemnością obserwować, jak pies może się zmienić na lepsze dzięki ulepszonej diecie, a także zobaczyć, jak relacja może poprawić psa i właściciela.

Znaczenie miejsca karmienia

Miejsce, w którym karmisz psa, jest naprawdę ważne. Jakiekolwiek miejsce wybierzesz, powinno być takie samo dla każdego posiłku. Idealnie byłoby to spokojne miejsce z dala od ruchliwych arterii komunikacyjnych, co pozwoli Twojemu psu poczuć się zrelaksowanym podczas jedzenia i picia. Najważniejsza jest dbałość o to, aby małe dzieci nie przeszkadzały psu podczas jedzenia. Chociaż powyższe punkty odnoszą się do miejsca karmienia, dopuszczalna jest umiarkowana ilość hałasu i aktywności w tle oraz obecność właściciela lub innych osób, ponieważ pomaga to psu przystosować się do życia rodzinnego, które prowadzisz.

Ustalona rutyna karmienia

Każda rodzina jest inna, ale rutyna jest ważnym elementem karmienia psa, ponieważ pozwala mu przyzwyczaić się i mieć pewność, że będzie karmiony w ustalonym czasie i miejscu. Utrzymanie czasu posiłków psa w rozsądnych ramach czasowych dla każdego posiłku pomoże mu sprostać jego oczekiwaniom i pomoże ograniczyć błaganie w innych godzinach. Upewnij się, że Twój pies ma co najmniej godzinę na strawienie jedzenia przed ćwiczeniami lub snem. Unikaj dzielenia się własnym jedzeniem z talerza z psem, ponieważ to tylko zachęci go do błagania i stanie się uciążliwym. Zdrowe resztki można dostarczać jako pokarm treningowy w bardziej kontrolowany sposób.