Przegląd samochodu – na co należy zwrócić uwagę?

Przegląd samochodu i jego dokładna inspekcja to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie osiągów. Będziesz wiedział, czego potrzebujesz teraz, a co może poczekać. Dowiedz się, co obejmuje pełna kontrola pojazdu i jakie korzyści może przynieść.

Kiedy mówimy „kompletny”, mamy na myśli to, że Twój samochód jest sprawdzany od zderzaka do zderzaka, wewnątrz i na zewnątrz. Najpierw jeden z doświadczonych techników samochodowych sprawdza przyciemnianie szyb Gdańsk, pióra wycieraczek, reflektory i filtr powietrza. Ale czego szukają?

Pióra wycieraczek

Technik szuka zgiętych, podartych lub brakujących ostrzy i sprawdza, czy ramię wycieraczki zapewnia odpowiedni nacisk, aby utrzymać mocny kontakt ostrza z przednią szybą.

Światła

Tam, gdzie jest żarówka, jest inspekcja. Technik sprawdza działanie reflektorów, świateł hamowania, świateł tablicy rejestracyjnej, świateł postojowych, świateł awaryjnych i nie tylko!

Filtr powietrza

Twój filtr powietrza jest usuwany i sprawdzany pod kątem zabrudzeń i zanieczyszczeń. Jeśli filtra brakuje lub jest zbyt brudny, aby wykonać swoją pracę, prawdopodobnie należy go wymienić.

Kontrole poziomu i stanu płynu

Następnie technik zanurza się w wielu płynach Twojego pojazdu!

Płyn do spryskiwaczy

Technik sprawdza i uzupełnia płyn do wycieraczek, jeśli to konieczne, a następnie potwierdza, że ​​pompa spryskiwacza i węże działają prawidłowo.

Olej silnikowy

Gdy silnik ostygnie, technik sprawdza poziom oleju na bagnecie i odnotowuje konsystencję oleju. Nie przejmują się tak bardzo kolorem oleju, ponieważ kolor nie jest jedynym wskaźnikiem, że nadszedł czas na wymianę oleju. Wiele olejków jest ciemniejszych niż inne, gdy są nowe. Zamiast tego technik sprawdza, czy olej jest gęsty, ziarnisty lub mleczny. Te konsystencje oleju mogą wskazywać, że spóźniłeś się na wymianę oleju.

Płyn do wspomagania kierownicy

Płyn do wspomagania kierownicy ułatwia skręcanie kierownicą w samochodzie. Bez tego sterowanie wymagałoby trochę mięśni! Technik sprawdza płyn w zbiorniku pompy i szuka oznak wycieku w pompie, przewodach, skrzyni biegów i/lub zespole zębatki i zębnika. Szarawy lub czarniawy płyn może oznaczać, że masz wewnętrzne problemy ze sterowaniem.

Płyn do pompy głównej

Pompa hamulcowa jest istotną częścią Twojego układu hamulcowego. Jest to pompa, która wymusza przepływ płynu hamulcowego tam, gdzie musi, dzięki czemu możesz zatrzymać się, kiedy chcesz. Technik sprawdza cylinder główny pod kątem wycieków i uszkodzeń. Szukają płynu, który jest pienisty, odbarwiony lub wykazuje oznaki zanieczyszczenia – wszystko to może wskazywać na problem z układem hamulcowym. Technik sprawdza, czy płyn hamulcowy wymaga wymiany zgodnie z wytycznymi producenta. Moze również przeprowadzić jazdę próbną.

Płyn przekładniowy

Płyn przekładniowy działa zarówno jako smarownica, jak i regulator temperatury wewnątrz silnika. Technik postępuje zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi sprawdzania poziomu płynu przekładniowego i może zalecić wymianę płynu, jeśli jest brązowy lub ma zapach spalenizny.

Pamiętaj, że to dopiero początek kompleksowego przeglądu!