Przeczytaj – zanim otworzysz własną restaurację!

Otwarcie nowej restauracji jest ekscytujące, ale może być także przytłaczające. Jest wiele obszarów do rozważenia, kiedy przygotowujesz się do otwarcia restauracji, w tym pisanie menu, kupowanie odpowiedniego sprzętu i zatrudnianie odpowiedniego personelu. Aby pomóc Ci zacząć, przygotowałem listę kontrolną wszystkiego, czego potrzebujesz, aby przez to przejść.

01 Wybierz solidną koncepcję restauracji

Koncepcje restauracji są często tworzone w oparciu o aktualne trendy w żywności. Natomiast koncepcja zbudowana wokół różnorodnego menu, które oferuje różnorodne dania klasyczne i nowe, może być tak samo popularna wśród gości. Koniecznie zastanów się, w którą stronę ze swoją restauracją Ty chcesz pójść.

02 Sprawdź swoją lokalną konkurencję

Nie lekceważ swojej konkurencji. Może myślałeś, że możesz to zrobić lepiej. A może możesz? Ale ta restauracja, która istnieje od zawsze, najwyraźniej robi coś dobrze, aby nadal być w biznesie. Sprawdź restauracje w podobnym klimacie, na przykład jeśli planujesz otwarcie włoskiej restauracji warto podpatrzyć to menu: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/menu/.

03 Wybierz dobrą lokalizację

Często lokacja może wydawać się dobrym pomysłem, a potem po otwarciu może okazać się, że z różnych powodów nie przyciąga ona klientów. Dlatego witryny sklepowe w ruchliwych dzielnicach śródmiejskich mają wyższe czynsze.

04 Biznesplan

Teraz czas na napisanie biznesplanu. To jest jak twój plan do dnia otwarcia. Biznes plan składa się z trzech głównych części:

  • streszczenia

  • opisu firmy

  • analizy rynku

Musisz przedstawić swój pomysł na restaurację – koncepcję, lokalizację, ilość pieniędzy, jakiej spodziewasz się co roku, i tak dalej. Pisanie biznesplanu w restauracji może zająć trochę czasu, ale bardzo ważne jest, abyś miał jasne pojęcie o tym, co pociąga za sobą otwarcie restauracji.

05 Spotkaj się z inwestorami

Teraz masz szansę zadziwić swoich inwestorów biznesowym planem restauracji. Bez względu na to, czy spotykasz się z bankiem, małym biurem biznesowym lub prywatnymi inwestorami, starannie zorganizuj wszystkie dokumenty, w teczkach, które inwestorzy mogą zachować.

06 Zatrudnij właściwe osoby do personelu

Poszukaj pracowników o dobrej osobowości i doświadczeniu. Możesz ulec pokusie, aby zatrudnić rodzinę i przyjaciół, ale rób to ostrożnie. Dynamika relacji zmienia się, gdy jeden z was jest szefem.

07 Napisz swoje menu

Sercem koncepcji restauracji jest menu. Przed napisaniem menu zastanów się nad rozmiarem kuchni w restauracji, która bezpośrednio wpływa na rozmiar i styl Twojego menu. Mniejsza kuchnia ograniczy różnorodność menu restauracji. To nie znaczy, że nie możesz zaoferować szerokiej liczby dań. Wiele restauracji ma maleńkie kuchnie, ale wciąż mają szeroki wybór dań w swoim menu. Sekretem pracy w małej kuchni w restauracji jest wzajemne wykorzystanie składników.

08 Zamów wyposażenie

Gdy już zdecydujesz się na menu, dowiedz się, jakiego rodzaju sprzętu komercyjnego będziesz potrzebować. Często można znaleźć dobrej jakości sprzęt używany na aukcjach lub sklepach z artykułami restauracyjnymi.

Powodzenia!

blaty z konglomeratu warszawa