Prowadzisz restaurację? Sprawdź jakie urządzenia są niezbędne do jej prowadzenia

home-bkrnd-2

W dzisiejszych czasach biznes gastronomiczny ma duże szanse na powodzenie. Polacy coraz chętniej wychodzą do restauracji, umawiają się tam na randki i romantyczne kolacje oraz próbują nowych smaków. Obowiązkiem właściciela takiego lokalu jest zapewnienie odpowiedniej atmosfery oraz serwowanie świeżo przygotowanych smacznych dań. Warto jednak ułatwić sobie pracę, wykorzystując do tego różnego rodzaju urządzenia i przedmioty.

Zastawa stołowa

Okazuje się, że jemy nie tylko ustami, ale też oczami. Coraz częściej zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, tj. właściwe ułożenie sztućców czy odpowiednia prezentacja dań. Ogromny wpływ mają na to bardzo popularne w Polsce programy kulinarne, które uczą nas pełnej kultury jedzenia oraz najlepszych sposobów serwowania potraw. Podanie choćby jednego zabrudzonego naczynia jest podstawowym błędem, który może skutkować opuszczeniem restauracji przez klienta. Najbardziej wykwintne lokale układają dania w taki sposób, iż niekiedy przypominają małe dzieła sztuki. Prezentują się tak okazale, że aż szkoda niszczyć te kompozycje.

Fontanna czekoladowa

Jest to trend, który został zapoczątkowany na zagranicznych weselach. Z czasem pojawił się również w naszym kraju. Coraz częściej możemy zaobserwować fontanny czekoladowe w restauracjach, gdzie stanowią bardzo smakowitą atrakcję dla gości oraz efektowną dekorację. Punkty gastronomiczne dysponujące większym budżetem zatrudniają również osobę do profesjonalnej obsługi urządzenia, dbającą o porządek i serwującą pyszne czekoladowe desery. Ze względu na wysokie koszty użytkowania, fontanny zostają wypożyczane na wyjątkowe okazje, tj. kolacje walentynkowe czy imprezy okolicznościowe wyprawiane w restauracjach.

Roboty

W krajach azjatyckich te urządzenia robią prawdziwą furorę. Roboty zostają zaprogramowane tak, aby witać gości, przyjmować zamówienia oraz podawać przygotowane potrawy. Dla gości, zwłaszcza tych najmłodszych, jest to prawdziwa atrakcja. Z kolei właściciele restauracji dostrzegają w nich duży potencjał oszczędnościowy. Jednorazowy zakup robota jest znacznie tańszy niż comiesięczne opłacanie pracy kelnera. Należy jednak spojrzeć na to z dużym przymrużeniem oka. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugą osobą, która zawsze może nam pomóc w wyborze dania z menu lub udzielić wielu innych informacji. Do tego tematu będzie można powrócić najwcześniej za kilka dekad.

Scyzoryk

Do prowadzenia lokalu gastronomicznego można podejść nieszablonowo. Większość z nas wykorzystałaby scyzoryk do długiego spaceru w lesie, przetrwania w trakcie wyjazdu survivalowego lub podczas biwaku. Okazuje się jednak, że wielofunkcyjny scyzoryk może być niezwykle przydatny w kuchni. Jeżeli brakuje nam wolnych noży, za jego pomocą pokroimy i posiekamy na kawałki owoce i warzywa. Serwując gościom restauracji wino, mamy możliwość użycia tego przedmiotu jako korkociągu do otwarcia trunku. Dodatkowo wiele scyzoryków posiada wbudowany otwieracz do puszek konserwowych, jednak tego typu produkty rzadko wykorzystujemy w restauracjach. Na stronie 1rblog.pl znaleźliśmy ciekawe porównanie ostrzy, sprawdź: najlepsze scyzoryki