Prowadzisz biznes gastronomiczny? kilka niekonwencjonalnych pomysłów

100-original-factory-pure-eco-friendly-linen-fabric-placemat-for-kitchen-cup-win-Placemat-for-Table

Czy byłeś kiedyś w restauracji, w której wnętrze lub dekoracja stołu były tak intrygujące, że wywołały rozmowę między Tobą a Twoimi towarzyszami? Czy krzesła i stoły były wyjątkowe i wykonane na zamówienie, a może to sztućce były tak niezwykłe, że zastanawiałeś się, gdzie je wykonano? Cóż, jako właściciel restauracji, będziesz chciał zainicjować podobne inspiracje podczas projektowania własnych stołów w restauracji. Które dekoracje stołowe zachwycą klientów i sprawią, że podniosą brwi w zachwycie?

Oto kilka propozycji dekoracji stołów restauracyjnych, które zrobią wrażenie na klientach, a także prawią, że przez tygodnie będą mówić o Twojej restauracji, nie mogąc się doczekać kiedy odwiedzą ją z powrotem.

Sezonowe kwiaty w kreatywnych wazonach

Jest konkretny powód tego, że kwiaty są jedną z najczęstszych ozdób stołowych – rozświetlają każde wnętrze. Twoja restauracja nie musi wydawać fortuny na kwiaty, aby wyglądać ładnie. Możesz używać sezonowych kwiatów w kreatywnych wazonach. Od piwonii lub hortensji w puszce ozdobionej wstążką do jednej róży w wazonie, kwiatowe serpentyny również mogą być oszczędnym i ładnym pomysłem na ozdobę. Jeśli masz większy budżet na kwiaty, to mieszana, sezonowa kompozycja kwiatowa w modnym, kwadratowym wazonie jest dobrym pomysłem.

W restauracjach, które nie mają budżetu na zmianę świeżej zieleni raz na tydzień, można tworzyć dekoracje z naturalnymi elementami, takimi jak gałązki, z małymi grupami sukulentów. Sukulenty niedrogie, ale wyglądają ładnie przez cały rok. Wszystko to będzie wyglądać rustykalnie i magicznie, aby jednak przełamać nieco tę oczywistą atmosferę można do każdego z miejsc dołożyć podkładki na stół – hit w restauracjach. Tym bardziej, iż dzisiaj poprzez nowości w technologii można sobie pozwolić niskim kosztem na wysoką personalizację takiej ozdoby stoły. W tym celu należy się zorientować która firma poligraficzna oferuje tak kompleksowe druk podkładek na stół w przystępnej cenie.

Niedopasowane motywy

Nic tak nie inspiruje gości, jak wystrój rodem z herbatki u szalonego kapelusznika. Twoja restauracja nie musi być wypełniona porcelaną i naczyniami, aby się spodobać. Niedopasowanie nowych i starych stylów może wzbudzić zainteresowanie – a równocześnie w tym stylu każdy gość może poczuć się przytulnie i ciepło. Można też spróbować kompletnie niedopasowanych talerzy, albo miseczka sałatkowa w kształcie kwiatu, aby wzbudzić zainteresowanie. Niech dekoracje stołu będą przede wszystkim wyjątkowe i kolorowe.

Tacki na sztućce z łupków, kamienia lub marmuru

Najbardziej unikalnym pomysłem na udekorowanie stołu jest wycięcie płyty z kamienia, łupka lub marmuru, aby klienci mogli umieścić tam swoje sztućce. Możesz umieścić łupek po lewej lub prawej stronie stołu i ustawić nóż i widelec na nim. W ten sposób klient ma miejsce, gdzie może umieszczać sztućce pomiędzy kolejnymi daniami – a dodatkowym plusem jest to, że obsłudze restauracji łatwiej jest wytrzeć tabliczkę i wymienić ją na nową niż usunąć wszystkie dekoracje ze stołu w celu pozbycia się wszelkich wycieków.