Czego unikać przy projektowaniu strony www dla maksymalnych współczynników konwersji?

Projektowanie stron internetowych może być trudne do opanowania. Jeśli chodzi o tworzenie projektu, który zwiększa liczbę konwersji i generuje przychody, wiele firm nadal boryka się z problemami. Twoja witryna musi być atrakcyjna, ale musi też zarabiać. Wciąż częstym błędem firm jest skupianie się na projekcie, który wygląda dobrze, a nie na takim, który maksymalizuje ich współczynniki konwersji. Te błędy są subtelne, ale powodują wiele szkód:

• utrudniają klientom zakup,
• niepotrzebnie wprowadzają zastrzeżenia i problemy,
• przytłaczają odwiedzających,
• odpychają ludzi.

Jeśli chcesz zwiększyć ruch, liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż, jaką uzyskuje Twoja witryna, nie popełniaj tych samych błędów, co Twoi konkurenci. Naprawienie tych błędów wymaga pracy, ale nie jest to fizyka jądrowa. Dzięki konsekwentnym wysiłkom i pomocy specjalistów takich jak https://www.generalinformatics.pl możesz znacznie zwiększyć ruch, liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż generowaną przez Twoją witrynę. Zaczyna się od zidentyfikowania każdego błędu, który szkodzi Twojej witrynie. Przyjrzyjmy się tym błędom.

Brak responsywnego projektu

Projekt responsywny został wymieniony jako najważniejsza cecha strony internetowej. To dość duże roszczenie, ale ma to sens, gdy zdasz sobie sprawę, że responsywny projekt sprawia, że ​​Twoja witryna jest dostępna dla każdego, niezależnie od urządzenia.

Brak ikony ulubionych

Wielu odwiedzających witrynę woli korzystać z wielu kart podczas przeglądania. Niektórzy użytkownicy pozostawiają otwarte karty, aby móc je później przejrzeć. Ikony ulubionych dają odwiedzającym wizualną wskazówkę, której potrzebują, aby zorientować się, znaleźć to, czego szukają i powrócić do Twojej karty podczas przeglądania.

Strony 404

Strony 404 są cichymi zabójcami ruchu. Nieformalne badanie przeprowadzone na 3475 użytkownikach wykazało, że zdecydowana większość użytkowników nawet nie próbuje podejmować pozytywnych działań w celu rozwiązania problemu. Większość użytkowników po prostu naciska przycisk Wstecz, opuszczając witrynę na dobre.

Twoja strona główna korzysta z karuzeli

Karuzele nie zawsze są straszne same w sobie. Stają się problemem, gdy przewijają się automatycznie. Te karuzele są zabójcami konwersji, ponieważ powodują ślepotę na banery (wyglądają jak reklamy), zmniejszając widoczność. Odwracają uwagę i denerwują odwiedzających witrynę, odciągając ich uwagę od jednej rzeczy, na której powinni się skupić: konwersji!

Twoja witryna działa wolno.

Jeśli pełne wczytanie dowolnej strony internetowej zajmuje więcej niż cztery sekundy, oznacza to, że trwa zbyt wolno. Google odkrył, że 70 procent stron internetowych, które przebadali w swoim badaniu, ładowało się siedem sekund lub dłużej. Odkryli również, że im wolniejsza witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik się odrzuci. Firma Google zauważyła również 3, że sekundy to akceptowana najlepsza praktyka dla właścicieli witryn, którzy chcą zatrzymać odwiedzających na miejscu.

Szybkość strony Google jest używana jako czynnik rankingowy do oceny stron w indeksie. Google używa kilku różnych wskaźników do oceny szybkości witryny. Im szybszy czas odpowiedzi, tym większe prawdopodobieństwo, że reszta strony załaduje się szybko.