Pro-ekologiczna firma – jak jeszcze można pokazać się z tej lepszej „zielonej” strony?

green-office

Konsumenci obawiają się o środowisko – dlatego zwracają uwagę na nową cechę firm, kiedy podejmują decyzją zakupu produktów lub korzystania z usług… Firmy, które pomagają chronić środowisko, a przynajmniej podejmują starania, aby cofnąć niektóre nieuniknione szkody spowodowane przez produkowanie pewnych przedmiotów są częściej wybierane przez klientów. Jeśli chcesz by i twoja firma była odpowiedzialna ekologicznie i etycznie, sprawdź następujące pomysły na działania „zielonych” firm.

Ekologiczne sprzątanie

Wszystkie firmy korzystają z usług firm sprzątających, w tym kontekście lepiej jest korzystać z tych które nie używają szkodliwych substancji chemicznych do czyszczenia i z drugiej strony jest to nisza, w której nowy zielony biznes może być opłacalny w bardzo krótkim czasie. Istnieją różne sposoby, poprzez które twoja firma może skorzystać z tego trendu:

  • niech twoja firma korzysta wyłącznie z eko produktów do czyszczenia
  • można pokusić się o promocję usług czyszczących przyjaznych dla środowiska
  • ciekawym pomysłem jest utworzenie strony internetowej w celu promowania przyjaznych dla środowiska produktów i usług sprzątania
    aby ułatwić sprzątanie firmowych aneksów kuchennych mądre jest postawić na biodegradowalne naczynia jednorazowe, tak samo przy wszelkich eventach firmowych (przykładowe naczynia możesz kupić choćby tutaj www.coverisrigid.com/pl/).

Zielone usługi transportowe

Od samochodów elektrycznych do jazdy na rowerze – ludzie idą coraz bardziej w kierunku zmniejszenia emisji dwutlenku węgla dlatego zwracają na usługi transportowe w tym klimacie lub dążą do zmiany sposobu wykorzystania swoich samochodów. Istnieje wiele różnych pomysłów biznesowych wokół tego tematu:

niech twoja firma dąży do transportu usługi przyjaznej dla środowiska
na firmowej stronie internetowej, można zachęcić ludzi do dojeżdżania na rowerach do pracy, wraz z innymi sposobami które są bardziej zielone niż poruszania się samochodami silnikowymi.

Doradztwo środowiskowe dla małych firm

Wiele małych firm szukają sposobów wprowadzenia ekologicznych praktyk w swoim miejscu pracy, ale nie wie od czego zacząć. Być może i ty myślisz o zmianie wyposażenia, czy o innych przyjaznych dla środowiska alternatyw w swojej firmie. Istnieje wiele obszarów, w których eko-konsultant może zaoferować ci pomoc. W ten sposób także uda się zaoszczędzić pieniądze dla firmy, które będziesz mógł wykorzystać na inne eko zadania.

Produkty ekologiczne

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie produktów ekologicznych do swojej oferty, ale czasami mają problemy z ich znalezieniem, zwłaszcza w rozsądnych cenach. Rozważmy następujące pomysły biznesowe na temat tej niszy:

produkcja naczyń jednorazowych z recyklingu
wytwórstwo własnych produktów organicznych i ich sprzedaż na rynkach
współpraca z rolnikami ekologicznymi, by dystrybuować ich produkty na rynku
sprzedaż produktów organicznych za pośrednictwem strony internetowej

Jeśli szukasz zielonych pomysłów dla swojego biznesu należ również wziąć pod uwagę, że możesz skorzystać z dotacji rządowych w celu uzyskania pieniędzy na rozwinięcie w tą stronę swojej działalności gospodarczej.