Kilka praktycznych porad, jaki narożnik wybrać

Narożniki w naszych salonach często spełniają rolę funkcjonalną jak i dekoracyjną. Narożniki stały się bardziej popularne niż zwykłe kanapy. Często przyciągają wzrok naszych gości. Dlatego przy wyborze należy się kierować kilkoma rzeczami, aby nasz wybór był trafny.

Najważniejsze – jaka ma być podstawowa funkcja

Najważniejszym kryterium wyboru narożnika jest, jaką ma on pełnić funkcję. Jeśli potrzebujemy czegoś praktycznego, co może być używane jako mebel do spania, to należy kupić jakiś większy narożnik, który będzie się rozkładał i będzie miał miejsce na pościel. Do takiego narożnika potrzebne jest miejsce. Zmierzcie miejsce w swoim salonie, aby później nie było problemu, że narożnik jest zbyt duży.

W przypadku, gdy narożnik ma pełnić funkcję dekoracyjną, warto postawić na sofy o bardziej wyrazistych kolorach, może też być mniejsza. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem narożnika ze skóry to weźcie pod uwagę, że może skrzypieć przy siadaniu lub przyklejać się do skóry (szczególnie latem).

Wielkość ma znaczenie

Salony mają swoją wielkość. Niektóre są dosyć przestronne, inne nie. Należy o tym pamiętać przy wyborze i zmierzyć ilość miejsca, które możemy przeznaczyć na taki narożnik. Należy zadbać o to, aby narożnik zmieścił się wraz z innymi meblami, pomieścił kilka osób i nie sprawił, że nasz salon będzie sprawiał wrażenie małego, czy zagraconego. Trzeba pamiętać także, żeby zostawić miejsce na przejście.

Styl także ma znaczenie

Jeśli nasz salon ma wyglądać estetycznie i ładnie to nie możemy wybierać nijakich narożników. Narożnik powinien współgrać grać z innymi meblami, podłogą i kolorem ścian. Nie oszczędzajmy i nie kupujmy najtańszych narożników z najtańszym materiałem, który może zbierać zabrudzenia z naszych ubrań czy ze zwierząt. Najlepiej wybrać narożnik z lepszym materiałem wierzchnim i wyrazistymi kolorami.  Tu znajdziesz świetny narożnik rozkładany https://www.meblelargo.pl/naroznik-rozkladany,tag.html

Materiał – kolejna ważna rzecz

Zwróćcie uwagę także na materiał obicia i wykończenia takiego narożnika. Narożnik to raczej nie jest mebel na jeden sezon i ma posłużyć w naszym domu na trochę dłużej. Stąd też zadbajmy o to, by nasz mebel był dobrej jakości. Szczególnie jeśli posiadacie dzieci lub zwierzęta.  Warto zwrócić uwagę, aby materiał był odporny na przecieranie oraz że nic nie będzie się odpruwać. Kolejna rzecz to czyszczenie. Czyszczenie takich narożnika powinno być łatwe i szybkie, jeśli zakładamy, ze będziemy go używać codziennie. Jeśli zamierzacie kłaść na narożniku jakieś koce lub narzuty to należy to także wziąć pod uwagę, aby wybrać taki narożnik, który będzie ładnie wyglądał z takimi rzeczami.

Cena – to nadal ważne kryterium dla większości

Wybierając najtańszy narożnik to trzeba liczyć się z każdą jego wadą. Siedzenie może się zapadać. Może się ubrudzić już po pierwszym dniu użytkowania. Mechanizmy rozkładania mogą nie działać płynnie. Narożnik może także skrzypieć. Oprócz ceny trzeba brać pod uwagę funkcjonalność i ilość miejsca.

Podsumowanie

Na wybór odpowiedniego narożnika należy poświęcić dużo czasu i podjąć decyzje na spokojnie. Wziąć pod uwagę wszystkie jego zalety i wady. Nie zakupujmy narożnika w pośpiechu, aby potem nie żałować. Pamiętajcie także, że to wy podejmujecie decyzję, a nie sprzedawca, który akurat wychwala jakiś model. To ma być narożnik pasujący do waszego salonu i to wam ma służyć przez jakiś czas.