Praca roznosiciela gazet – można na tym zarobić?

78486193

Praca jako roznosiciel gazet to dzisiaj już bardziej rozbudowany temat niż pedałowanie na rowerze w sąsiedztwie, rzucając gazet przed drzwi.. Choć jest to jedna z wersji tej pracy, istnieje też inny rodzaj tego zawodu – który wymaga czegoś więcej niż posiadania roweru z koszem. Dostawa gazet na tym poziomie pociąga za sobą transportowanie i rozwożenie dużych ilości gazet do firm i sprzedawców detalicznych w wyznaczonym obszarze sprzedaży, załadunku i rozładunku zebranych stosów papieru, a czasami nawet magazynowanie dokumentów w punktach sprzedaży detalicznej. Godziny takiej pracy mogą być elastyczne, chociaż wydawcy dzienników wymagają dostarczenia publikacji we wczesnych godzinach rannych.

Wymagania dotyczące edukacji w zakresie dostarczania gazet

Dyplom ukończenia szkoły średniej jest minimalnym wymogiem dla zadań związanych z dostawami gazet. Potrzebujesz podstawowych umiejętności czytania i matematyki zdobytych w szkole średniej, aby rejestrować sprzedaż i wypełniać faktury, a także obliczyć kwoty należne i wprowadzić zmiany. Ponieważ musisz dostarczyć gazety w ramach dużego obszaru geograficznego – konieczna jest także ważna karta rowerowa i dobry rower, który możesz znaleźć tutaj http://bikesquad.pl/najlepsze-rowery-miejskie-holenderskie/. Chociaż zazwyczaj nie jest wcześniejsze doświadczenie zazwyczaj nie jest wymagane, jeśli masz wcześniejsze doświadczenia w tej pracy jest to mile widziane. Tak samo przez pracodawców mile widziane jest posiadanie umiejętności interpersonalne i znajomość zasad bsługi klienta – to wszystko jest niezwykle użyteczne dla osób dostarczających gazetę, ponieważ będziesz reprezentował swojego pracodawcę przed klientami na wyznaczonej ci trasie.

Rynek pracy i perspektywy

Trudno jest wskazać, jak bardzo otwarty jest rynek pracy dla tego rodzaju stanowisk – roznosicieli gazet, ponieważ Biuro Statystyki Pracy łączy te miejsca pracy ze wszystkimi dostawcami i kierowcami / pracownikami sprzedaży. Patrząc na to rozszerzone pole branży jednak szacuje się, że w całym kraju jest około 394,110 stanowisk tego rodzaju z możliwością pracy we wszystkich województwach w Polsce, jak również można pracować o tym charakterze poza granicami kraju – gdzie zawód roznosiciela gazet jest jeszcze bardziej popularny i rozpowszechniony.

Wynagrodzenie za dostawę gazet

Powiedzmy sobie to szczerze: nie możesz zbić  fortuny pracując, jako roznosiciel gazet ale nie martw się – powinieneś być w stanie znaleźć taką ofertę pracy gdzie pracodawca płaci ponad stawkę płacy minimalnej. W 2014 urząd pracy poinformował, że mediana wynagrodzenia kierowców w prasie gazowej wyniosła 1500 zł, co wynosi około 8 zł na godzinę w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy. Są to dość godziwe zarobki, jak na pracę o tym charakterze w którym największym wymaganiem jest to, byś umiał dobrze jeździć na rowerze, byś znał typografię terenu,który zostanie ci przydzielony oraz oczywiście będziesz musiał wstawać dość wcześnie rano, gdyż większość pracodawców właśnie tego sobie życzy.