Praca poza domem: czego nie może zabraknąć w Twojej torebce?

Ten artykuł jest przede wszystkim dedykowany dla pań, które pracują w domu przez większość czasu i czasem stacjonują w kawiarni, korzystając z laptopa. W te dni, warto postarać się jak najlepiej wykorzystać swój czas. To pozwala być znacznie bardziej wydajną bez obecności różnego rodzaju rozproszeń – dlatego warto cenić ten czas pracy i przygotować się do niego jak najlepiej! Dużą częścią sukcesu tego czasu pracy spędzanego poza domem, na przykład w kawiarni jest przygotowywanie wszystkiego, co będzie potrzebne w torbie roboczej, aby być jak najbardziej wydajnym.

Oto, co warto mieć w swojej torebce, a jeśli nie masz jeszcze tej ulubionej – koniecznie zajrzyj tutaj: https://emonnari.pl/torby/na-co-dzien.

Co powinno się znaleźć w takiej torebce?

Ładowarka komputerowa – szczególnie jeśli ma się starszy laptop z wyczerpującą się baterią, wtedy zawsze warto mieć w pobliżu ładowarkę do komputera! Zewnętrzny dysk twardy, szczególnie jeśli w swojej pracy dba się o bezpieczeństwo i non stop tworzy się kopie zapasowe dokumentów z komputera na zewnętrzny dysk twardy. Jeśli też się denerwujesz, że komputer mógłby się zawiesić i na zawsze stracisz wszystkie dokumenty – to dobry pomysł/.

Przewód ładowarki telefonu też może się przydać. Dobrze jest mieć pod ręką kilka z nich, ponieważ zwykle jest tak, że telefon się rozładowuje w najmniej odpowiednim momencie. Do tego tez może się przydać przenośna ładowarka – niezbędna kiedy nie ma gniazdka do podłączenia telefonu, ta przenośna ładowarka będzie Twoim ratownikiem!

Niezbędne mogą się też okazać słuchawki. Szczególnie jeśli jesteś osobą, która łatwo się rozprasza – wtedy założenie słuchawek i słuchanie muzyki podczas pracy jest naprawdę pomocne. Przenośny dysk flash też zawsze może się przydać, dlatego trzymam przynajmniej jeden z nich w swojej torebce, aby łatwo wykonać kopię zapasową swojej pracy, jeśli będzie to konieczne. Klipsy do zabezpieczenia przewodów też są dobrym pomysłem, szczególnie jeśli lubisz kontrolować wszystkie swoje przewody! Klipy, które zapobiegają plątaniu się, utrzymują wiele osób przy zdrowych zmysłach. W przypadku moich mniejszych, cieńszych przewodów jest to szczególnie potrzebne.

To nie wszystko!

Nie zapomnij też o takich drobiazgach, jak etui na wizytówki. Tam zresztą możesz trzymać nie tylko wizytówki, ale także wszelkie kontakty biznesowe, które poznałaś podczas konferencji i podróży służbowych. Przydadzą Ci się też oczywiście mini karteczki – zawsze w jasnych kolorach!

Fajnie jest też mieć organizator do paragonów. Wszystkie rachunki najlepiej przechowywać w woreczkach, aby móc z łatwością przetwarzać podatki. Wtedy też będziesz o wiele lepiej radzić sobie z wszystkimi finansami. Przyda się w każdym miejscu notatnik – cyfrowy też jest, ale lepiej jest trzymać też w pobliżu kartkę papieru.

Długopisy i zakreślacze tak samo są niezwykle niezbędne. Tym bardziej, jeśli tak jak większość osób jesteś osobą, której długopisy cały czas giną, więc najlepiej jest wtedy nosić w torebce co najmniej kilka!