Pożyczki online

Na rynku istnieje wiele możliwości, które pozwalają na utrzymanie płynności finansowej. Jedną z nich są pożyczki online, które można wziąć w wygodny i łatwy sposób. Sprawdzą się one również w przypadku, kiedy dłużnik potrzebuje większej ilości gotówki od razu, a niestety nie jest w stanie uzyskać jej od nikogo innego. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy, ale niekoniecznie chcą prosić o nią bliskich czy znajomych.

Pożyczki bez BIK i KRD

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują gotówki, a są zadłużone, jest powzięcie pożyczki bez BIK i KRD. Jest to wygodna pożyczka dla zadłużonych z komornikiem online bez weryfikacji BIK i KRD Może się ona okazać nieocenioną pomocą, w przypadku kiedy bank nie będzie chciał udzielić kredytu. Obowiązkiem każdego banku jest weryfikacja zdolności kredytowej, sprawdzanie historii kredytowej czy bazy biur informacji gospodarczej. Pozwala to takiej placówce na określenie czy osoba starająca się o wzięcie kredytu będzie zdolna do jego spłaty. Należy zdawać sobie sprawę, że jeśli zwlekaliśmy z daną spłatą raty kredytu, to wówczas przeterminowane zobowiązanie w BIK jest widoczne do 5 lat. W takiej sytuacji należy szukać innych rozwiązań, właśnie wśród tzw. chwilówek, które nie posiadają takich wymagań jak banki. W tym przypadku nie trzeba się również martwić zbytnią papierologią, ponieważ właściwie wszystko jesteśmy w stanie załatwić przez internet.

  zadłużony - wideorozmowa online z doradcą

Czym grozi negatywny wpis w BIK?

Niektóre z osób, ubiegających się o kredyt, bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego co stanie się jeśli będą zwlekać ze spłatą rat. Dopiero w placówce banku dowiadują się, że nie mogą dostać kredytu. A co najgorsze, mogą go nie otrzymać nawet przez 5 lat, co może mocno utrudnić spełnienie niektórych marzeń. W grę wchodzi nawet przeterminowane zobowiązanie na 200 złotych. Wówczas na pierwszy ogień wychodzą pożyczkodawcy. Instytucje pożyczkowe nie posiadają takich samych procedur co instytucje bankowe i mogą pomóc swoim klientom w podtrzymaniu marzeń, bądź w podbramkowych sytuacjach. Co warto zaznaczyć, na rynku istnieją darmowe pożyczki np. te z rankingu internetowego w DarmoPożyczka.pl, które dostępne są dla nowych pożyczkobiorców. Oznacza to, że w danych firmach, można oddać tyle samo pieniędzy, ile pożyczyliśmy. W takim przypadku RRSO wynosi 0%, a my nie płacimy żadnych dodatkowych odsetek. Oczywiście zawsze jest jakiś haczyk – należy oddać gotówkę w terminie.

Krajowy Rejestr Długów – cele

W Krajowym Rejestrze Długów może znaleźć się każda osoba fizyczna, jak i firma, która nie spłaca w terminie powziętego zobowiązania. To czy się tam znajdujemy, można z łatwością sprawdzić, zakładając konto na stronie Krajowego Rejestru, podając swoje dane. Po wykonaniu kilku wskazanych na stronie kroków wszystko stanie się jasne. Oczywiście jeśli uważamy, że nie powinniśmy figurować w KRD, wówczas trzeba jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę. Sytuacja kształtuje się jednak inaczej, kiedy faktycznie nasze zadłużenie jest rzeczywiste. W takim momencie pozostają pożyczki online, a warto wiedzieć, że często ich klienci nie są sprawdzani w KRD, BIK i nie trzeba również przedstawiać swojej historii kredytowej, co bardzo ułatwia całą procedurę. Każda z takich instytucji pożyczkowych powinna wykonywać działania zgodne z RODO i ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych. Wówczas zarówno petent, jak i firma pożyczkowa są obopólnie zabezpieczeni przed niepożądanymi sytuacjami. Pożyczki online wypłacane są najczęściej w przeciągu 15 do 60 minut, co znacznie wpływa na komfort jej pobierania.