Potrzebny stomatolog w weekend?

Różnego rodzaju sytuacje nagłe pojawiają się zwykle wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy i gdy mamy z nimi najwięcej problemów. Tak bywa z bólem zęba, który często przytrafia się w nocy, w weekendy czy święta, czyli wtedy, gdy nasz dentysta nie pracuje i gdy w ogóle trudno jest znaleźć jakikolwiek działający gabinet stomatologiczny. Tymczasem bóle zębów bywają na tyle intensywne i trudne do zniesienia, że nie da się czekać do otwarcia gabinetów po weekendzie czy do następnego dnia.

Ból zęba, w którym toczy się stan zapalny, bywa zaliczany do jednego z najmocniejszych rodzajów bólu, którego nie da się uśmierzyć domowymi sposobami. Każdy, kto choć raz doświadczył takiego bólu, zrobiłby wszystko, by już nigdy mu się coś takiego nie przytrafiło. Na ból zęba nie działają domowe sposoby, środki przeciwbólowe, nawet te mocniejsze. Nie da się go przeczekać czy przespać. Konieczne jest natychmiastowe szukanie pomocy. Tutaj przydatne są namiary na całodobowe gabinety stomatologiczne, które działają jako pogotowia dentystyczne. W takim miejscu nie trzeba czekać godzinami na wizytę i najczęściej zostaniemy przyjęci od ręki.

Nie zwlekaj z wizytą u dentysty

Wielu przypadków weekendowych czy świątecznych bólów zęba można by uniknąć, gdybyśmy od razu wybrali się do dentysty, gdy tylko zacznie nas boleć ząb. Niestety, często wydaje nam się, że ból minie, bez większych konsekwencji. Wiele osób woli również odcierpieć ból zęba, bo wizyta na fotelu dentystycznym kojarzy im się z dużo większym bólem. Tymczasem nowoczesna stomatologia zapewnia komfortowe i pozbawione bólu leczenie, a zwlekanie z wizytą u dentysty może doprowadzić nawet do utraty zęba. Jeśli nie reagujemy od razu, trudno też się dziwić, że pewnego dnia ból zęba staje się kompletnie nie do wytrzymania. Wizyta w pogotowiu dentystycznym wiąże się z kosztami, które jednak warto ponieść, jeśli chcemy poczuć natychmiastową ulgę w bólu. W trakcie takiej wizyty stomatolog najczęściej otwiera bolący ząb, zakłada opatrunek lub lek, daje receptę na mocniejsze środki przeciwbólowe, antybiotyki czy leki przeciwzapalne. Nie jest to jednak zakończenie leczenia, a dopiero początek. Owszem, po wizycie na pogotowiu dentystycznym na pewno odczujemy ulgę, trzeba jednak zadbać o chorego zęba i jak najszybciej wybrać się do naszego dentysty. Jeśli to zaniedbamy, prędzej czy później będziemy mieć z tym samym zębem kolejne kłopoty. W ostateczności może się zdarzyć też tak, że ząb będzie się nadawał już tylko do wyrwania, a nie do dalszego leczenia.

Warto mieć namiary na całodobowy gabinet

Całodobowe gabinety dentystyczne cieszą się ogromną popularnością, gdyż niemal codziennie zdarzają się pacjenci potrzebujący skorzystać z tego rodzaju usług. W dużych miastach takich gabinetów działa całkiem sporo, można więc szybko znaleźć gabinet znajdujący się blisko miejsca zamieszkania. Na hasło Stomatolog Sobota Warszawa, a także na podobne hasła dla innych miast można szybko znaleźć gabinety w pobliżu naszego domu. Nieco trudniej mogą mieć osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach. Czasem na pogotowie dentystyczne muszą dojechać kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów. Jednak żadna odległość nie jest przeszkodą, gdy ból zęba jest trudny do wytrzymania i nie można czekać do rana czy zakończenia weekendu.