Potrzebne pieniądze na startup? Tutaj znajdziesz kilka alternatywnych pomysłów!

Starting-a-Business-Without-Money-Advice

Nawet bardzo dobry startup potrzebuje dostępu do kapitału, czy to do finansowania rozwoju produktu, do początkowych działań wdrożeniowych, zdobywania zapasów, czy spłacenia tego pierwszego pracownika. Większość przedsiębiorców uważa kredyty bankowe za główne źródło pieniędzy, do czasu gdy dowiadują się, że banki są najmniej prawdopodobnymi dobroczyńcami dla startupów. Tak więc kreatywność w poszukiwaniu źródeł pieniędzy na swój pomysł tak naprawdę oznacza maksymalizację korzyści z finansowania pozabankowego.

Rozważając alternatywne rozwiązania, można od razu zauważyć, że alternatywy są liczne, ale nie są łatwe. Najlepsi przedsiębiorcy to ci, którzy kreatywnie myślą nie tylko o swojej ofercie, ale także o tym, jak zdobyć gotówkę i nigdy nie mówią nigdy. Muszą sprzedać się, bardziej niż produkt, aby wypróbować każde alternatywne źródło finansowania.

Finansowanie osobiste.

Może Twoim zdaniem nie jest to bardzo kreatywne rozwiązanie, ale można się zaskoczyć liczbą „niedoszłych” przedsiębiorców, którzy nie zastanawiali się, czy nie zaoszczędzić pieniędzy, zanim zaczną, lub nie pomyśleli o tym, by wykorzystać własne oszczędności, aby założyć firmę.

Osobiste opcje kredytowe.

Zakwalifikujesz się do zabezpieczonej osobistej karty kredytowej już na podstawie osobistych wysiłków kredytowych. Karty kredytowe można zwykle nabyć z jeszcze mniej przykładną historią niż w przypadku innych opcji finansowania. Wszyscy znamy startupy, które zostały zbudowane na jednym lub obu tych elementach. Zaletą jest to, że zachowujesz całkowitą własność i kontrolę, o ile dokonujesz minimalnych płatności.

Rodzina i przyjaciele.

Są to ludzie, którzy powinni uwierzyć w ciebie, nie czekając na to, czy twój pomysł działa, czy czekając, aż będziesz miał prawdziwych klientów, przychody i twarde aktywa. Zobowiązania te powinny zawsze być ustalane na piśmie jako weksle lub tzw. kredyty pomostowe, które przeliczane są na kapitał według stopy ustalonej przez późniejszych inwestorów.

Pożyczka typu peer-to-peer.

Jest to proces, w którym grupa ludzi spotyka się, by pożyczać pieniądze sobie nawzajem na przykład w małych grupach biznesowych lub grupach etnicznych wspierających podobne wysiłki. W kontekście startowym szukaj przedsiębiorcy, który chce sfinansować podobne nowe pomysły.

Crowdfunding.

Tutaj możesz wykorzystać moc Internetu, aby znaleźć tłum ludzi o podobnych poglądach, z niewielkimi kwotami, aby poprzeć twoje wysiłki. Takie podejście rozszerza się obecnie poza nagrody non-profit, przedsprzedaż i nagrody pamiątkowe, aby wkrótce obejmować możliwość dokonywania niewielkich inwestycji kapitałowych.

Mikropożyczki. Istnieje wiele prywatnych firm i organizacji non-profit, które oferują niewielkie pożyczki, nawet do 35 000 zł w celu promowania przedsiębiorczości, dla osób, które normalnie nie są w stanie skorzystać z wysokiej jakości w zakresie finansowania bankowego. Najważniejsze jest, by znaleźć czas na porównanie kredytów gotówkowych w www.lowcakredytow.pl i faktycznie rzetelnie je wykonać.