Pomysł na hotel w centrum „Zakopca” ? Wstęp do biznesu

426244686-eden-au-lac-hotel-reception-desk-hotel-lobby-check-in

Jeśli chcesz rozpocząć działalność hotelową w Zakopanem, jesteś we właściwym miejscu. Ponieważ pokażemy ci dokładnie, jak to zrobić. Zaczniemy od kluczowych fundamentów branży hotelarskiej, takich jak wielkość rynku, kluczowe segmenty oraz generowane przychody i zyski. Następnie omówimy klucze, aby nie tylko rozpocząć działalność hotelową, ale także odnieść sukces!

Co ważne, najważniejszym krokiem przy rozpoczynaniu hotelu jest wypełnienie biznesplanu hotelu. Aby Ci pomóc, pobierz najpopularniejsze na świecie szablony planu biznesowego hotelu – w sieci znajdziesz ich na pęczki.

Jak duży jest rynek hotelowy w Zakopanem?

Istnieją liczne hotele Krupówki i wiele innych poza ścisłym centrum. Pewne jest, iż w latach ubiegłych przemysł hotelowy w tym miejscu wygenerował ogromne sumy przychodów w samym zeszłym roku. Oznacza to roczną stopę wzrostu na naprawdę wysokim poziomie – dobrze jest uszczknąć coś dla siebie z tego zakopiańskiego tortu, prawda?

Jakie są kluczowe segmenty rynku hotelowego w Zakopanem?

słubice hotelHotel to obiekt, który zapewnia noclegi i często posiłki oraz inne usługi dla podróżnych i innych osób płacących. Z drugiej strony motel zapewnia zakwaterowanie dla kierowców w pokojach zwykle mających bezpośredni dostęp do otwartego parkingu.

Określony hotel lub motel można sklasyfikować według kilku cech, w tym w odniesieniu do tego, czy zapewnia on pełną lub ograniczoną usługę, niezależnie od tego, czy znajduje się w obszarze metropolitalnym, państwie lub regionie, w którym się znajduje, czy jest to jego cena lub poziom stawki, liczba pokoi oraz to, czy jest niezależny, czy też stanowi część operacji łańcuchowej.

Hotele i motele można również posegmentować według stawek za pokój. Obiekty o stawkach za pokój w najwyższym standardzie, które znajdują się na rynkach lokalnych lub metropolitalnych, są klasyfikowane jako ekskluzywne lub luksusowe. Średniej jakości hotel jest klasyfikowany pośrodku, a najniższy to hotel w Zakopanem ekonomiczny lub budżetowy.

Względna część przychodów z każdego z tych segmentów była względnie stabilna w ciągu ostatnich pięciu lat na tym rynku, chociaż w okresie recesji motele odnotowały pewien wzrost kosztem droższych hoteli.

Wprowadzenie do zarządzania przychodami hotelowymi

hotel na heluW jaki sposób hotele generują przychody i zyski? Oczywiście hotele generują przychody i zyski z wynajmu swoich pokoi. Jednakże, jak wskazano powyżej, inne kluczowe źródła przychodów do rozważenia to:

  • sprzedaż żywności i alkoholu
  • wynajem sal konferencyjnych i konferencyjnych.

Jakie czynniki zewnętrzne wpływają na rynek hotelowy?

Na wyniki branży hotelowej wpływa szereg czynników. Jednym z najważniejszych są aktualne wydatki konsumenckie. Poziomy wydatków konsumentów mają bezpośredni wpływ na popyt na podróże. Kiedy konsumenci wydają więcej pieniędzy, są bardziej skłonni wydać część swoich pieniędzy na podróże i zakwaterowanie.

Kim są najważniejsi konkurenci na rynku hotelowym w Zakopanem? Zdecydowanym liderem jest hotel Belweder. Reszta rynku składa się z wielu mniejszych graczy.

Polecamy:
Prowadzisz hotel? Kilka porad dotyczących wyposażenia