Pomysł na biznes: import regionalnych towarów ze wschodu

Russia-restricts-South-American-meat-imports

Chyba każdy z nas chciałby po pierwsze prowadzić własny biznes, a po drugie sprawić, żeby była to tzw. żyłka złota. Pomysłów na prowadzenie działalności jest dużo. Rynek pod tym względem jest zróżnicowany, a Polacy coraz chętniej działają na własną rękę. Chcą tworzyć swoje firmy i być “kowalami losu”. Sprzyjają temu liczne dofinansowania, na jakie liczyć mogą nowi przedsiębiorcy. Konkurencja sprawia, że trzeba nieźle się natrudzić, żeby biznes miał rację bytu. Najtrudniej jednak zacząć, czyli wpaść na genialny pomysł, który wyróżni nas spośród tłumu i przyniesie zyski. Być może jest nim import regionalnych towarów ze Wschodu.

Rynek wschodni to nowe perspektywy

Bogactwo kulturowe to bardzo wyrazista cecha Rosji. Ten w większości prawosławny kraj jest obfity w zabytki. Na turystów czeka chociażby mnóstwo pięknych cerkwi do podziwiania, Kreml, czy Bursztynowa Komnata. Także rosyjska kuchnia słynie z wielu rarytasów, na przykład z kawioru, ryb lub pierogów. Matrioszki, stroje ludowe i jeszcze wiele innych elementów sprawiają, że jest w czym wybierać i jest czym dzielić się z Zachodem. Import regionalnych produktów to dobry pomysł na biznes, ponieważ stanowi ciekawą odskocznię.

Europę zalewa fala produktów, które nie posiadają żadnej wartości poza materialną. Są masowo sprzedawane na szeroką skalę i często aż ociekają obojętnością producentów. O ile stosunki do rosyjskiej polityki i samych Rosjan bywają różne, to regionalne produkty są pozytywne przyjmowane. W powszechnej opinii są traktowane jako orientalne. Wyróżniają się z pewnością tym, że kierunek wschodni to dla wielu nieznane obszary, więc wzbudzają zaciekawienie. Jest ich na rynku stosunkowo mało, dzięki czemu łatwo będzie zauważyć je na tle pozostałych. Dodatkowym atutem jest fakt finansowy. Zysk ze sprzedaży może być całkiem spory ze względu na ceny. Zaradny przedsiębiorca na różnicy między rublami i złotówkami, czy też euro jest w stanie zarobić spore pieniądze.

Bez znajomości języka ani rusz!

Oczywiście kluczowe znaczenie będzie miała znajomość języka rosyjskiego (tutaj znajdziesz język rosyjski podstawy). Nie chodzi tutaj tylko o sam fakt komunikowania się. Bez tego ciężko wyobrazić sobie sprawne działanie. Zachodzi wtedy potrzeba wprowadzenia pośredników. Najlepsza propozycja to importowanie towarów prosto od “źródła”. Wbrew pozorom duża część Rosjan zna język angielski, ale jak każdy naród cenią sobie zdolność porozumiewania się w ich ojczystej mowie. Umiejętność dobrego władania językiem pozwoli na nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych.

Im jest lepsza, tym większa szansa na ciekawszych kontrahentów. Zna go coraz więcej biznesmenów, co daje możliwość wprowadzenia swojej działalności na wyższy poziom. Łatwiej będzie również uzyskać niższe ceny u dostawców oraz u przewoźników w przypadku, gdy odbiór towarów będzie miał miejsce dopiero na terytorium Polski. Nawet jeżeli w chwili obecnej Twoja znajomość języka rosyjskiego stoi na niskim poziomie, to warto zainwestować w materiały dydaktyczne lub kurs. Tak ulokowane pieniądze zwrócą się szybciej, niż myślisz.