Pomysł na biznes – hurtownia online z męskimi dermokosmetykami.

172631.fi.0610.man-makeup.jlc.01.jpg-20120622

Internetowe firmy zajmujące się handlem kosmetykami są bardzo powszechne w chwili obecnej. Najczęściej są to firmy wieloprofilowe, które oprócz kosmetyków realizują również zamówienia na perfumy oraz inne środki przeznaczone czy to do pielęgnacji, czy też do zwalczania niektórych problemów dermatologicznych – jak trądzik, przetłuszczanie się skóry, czy też niektóre infekcje.

Trzeba mieć na uwadze fakt, iż panowie coraz chętniej wydają pieniądze na kosmetyki, co na pewno nie może być zignorowane. Jednocześnie wciąż brakuje przekonania do tego, aby wydawać na kosmetyki znaczne kwoty i mężczyźnie chętniej poszukają okazji do tego, aby kupić coś w okazyjnej cenie.

Czy warto uruchomić własną hurtownie kosmetyków?

Z całą pewnością można spróbować – jedynym warunkiem, aby jednak zachować konkurencyjność będzie wysoka specjalizacja hurtowni, która zagwarantuje bezpieczna nisze na rynku, z której ciężko będzie zostać wygryzionym. Bezpiecznym segmentem, który stale wzrasta na rynku okazują się kosmetyki dla mężczyzn, które są coraz chętniej stonowane przez panów i których to profil stale ulega poszerzeniu. Estymacje wskazują ,że stopniowo dochodzimy do poziomu oceny wyglądu wśród mężczyzn zbliżonego do uprzednich wyników kobiet. Afirmacja dobrego wyglądu przez mężczyzn będzie więc bezsprzecznie związana ze zwiększeniem popytu na produkty kosmetyczne, zwłaszcza te kierowane do przedstawicieli płci męskiej.

Co będzie nam potrzebne do uruchomienia hurtowni?

Na sam początek wiedza! Decydując się na internetową formę prowadzenia działalności i przy posiadaniu swojego domu możliwe będzie bezproblemowe prowadzenie działalności hurtowni w sposób wysyłkowy. Kosmetyki nie zajmują wiele miejsca i można na nie przeznaczyć jeden pokój lub garaż.
Żeby to jednak się powiodło, konieczne okazać się może dokładne sprawdzenie, jak wygląda koniunktura na rynku męskich kosmetyków i jakie produkty są aktualnie najpopularniejsze. Równie istotne okazać się może sięgnięcie po specjalistyczne kosmetyki, których szczyt popularności planowany jest na najbliższe lata. Panowie coraz chętniej stosować będą środki do pielęgnacji twarzy, ograniczenia wypadania włosów, czy też poprawy wyglądu np. skóry klatki piersiowej lub brzucha.

Jakie nakłady należy ponieść?

Ciężko jest jednoznacznie wskazać, jakie koszty wygeneruje start internetowej hurtowni męskich kosmetyków. Na pewno warto mieć zabezpieczone środki w kwocie co najmniej 50 tysięcy złotych. Pozwoli to bezpiecznie zaplanować zakupy i w okresach spowolnionego ruchu zagwarantować utrzymanie płynności finansowej. Nasza hurtownia internetowa może być równie dobrze jednoosobową działalnością gospodarczą. Zawsze warto zainteresować się kredytami inwestycyjnymi, faktoringiem oraz innymi formami wspierania rozwoju biznesów – np. dotacjami kierunkowymi.

Spodziewając się coraz większej popularności kosmetyków męskich, na pewno należy uznać tą branże za bardzo rozwojową. Zdobywanie wiedzy z zakresu kosmetologii umożliwić może również w pewnym czasie wprowadzanie autorskich produktów kosmetycznych, które przy zbudowaniu marki powinny być także popularne.