Pomysł na biznes: bezdotykowa myjnia ręczna – czy się opłaca? w co zainwestować?

worker-spraying-van-at-carwash

Czego trzeba, aby odnieść sukces w biznesie, jakim jest bezdotykowa myjnia ręczna? Czy trzeba naprawdę mocno zainwestować? Wszakże istnieje dzisiaj tak wiele firm myjni na rynku, czy zatem jeszcze jedna zdoła się utrzymać i jeszcze zarobić? Oto niektóre ważne aspekty dotyczące działalności gospodarczej myjni.

Przede wszystkim do takiej bezdotykowej myjni ręcznej potrzeba sporo maszyn, które będą kompleksowo dbać o stan czystości samochodów – trzeba maszyn lub urządzeń specjalnie stworzonych do tej branży. I aby taka myjnia faktycznie miała szanse dobrze prosperować nie można zapomnieć o jakimkolwiek nawet najmniejszym sprzęcie. Niezbędny jest nawet zakup specjalnych wanien – gdyż te okazują się niezbędne do czyszczenia mniejszych części czy też dywaników.

Trzeba jeszcze zainwestować w myjki wysokociśnieniowe, odkurzacze, polerki i pewnie kilka innych nie mniej znaczących urządzeń.

Wiele z istniejących lub potencjalnych konkurentów musi postawić na te same inwestycje. Ale to, co jest naprawdę ważne w branży myjni to obsługa klienta. Biznes ten musi być jak najlepszy pod względem oferowanej usługi. Dlatego trzeba koniecznie robić reaserch w poszukiwaniu wskazówek, które pomogą odnieść sukces w tym biznesie.

Upewnij się, że wiesz, co robisz wchodząc w ten biznes. Fajne jest to, że bezdotykowa myjnia ręczna nie potrzebuje pracowników, zwłaszcza tych, którzy będą zajmować się myciem samochodu – bo to wszystkie urządzenia będą dbać o właściwy sposób spieniania, płukanie, polerowanie, odkurzanie – reszta należy do klientów. Ale to twój obowiązek, aby taka bezdotykowa myjnia ręczna była wyposażona odpowiednio i mogła wyglądać jak najlepiej. Im bardziej błyszczące, bez zarysowania auto wyjdzie po zabiegach w Twojej myjni – tym lepsza jest to reklamą dla Ciebie.

Dlatego nie oszczędzaj, ale zainwestuj.

Wiele jest myjni które mają struktury, które wyglądają jak by się miały zaraz rozpaść, gdy przypadkowo i wystarczająco mocno się w nie uderzy – nie pozwól by twoja bezdotykowa myjnia ręczna wyglądała w taki sposób. Komfortowy przedział dla każdego samochodu, jak również właściciel samochodu – to must have. Właściciele samochodów chętnie będą przyjeżdżać do twojej myjni, ale uznają że jest to świetne miejsce w którym ich samochody są myte wygodnie i porządnie. To naprawdę nie musi być jakoś niezwykle luksusowe. Jeśli możesz sobie pozwolić na wspaniały sprzęt, który byłby czynnikiem odróżniającym to fantastycznie, ale też nie jest to jakimś koniecznym wymogiem.

Nie zapomnij też o tym, by zaoferować za oferowane usługi przyjemne dla kieszeni ceny, ale też takie dzięki którym będziesz mógł liczyć na jakiś zysk.

Możesz spodziewać się bardziej lojalnych klientów jeśli masz komfortową myjnie – nieco droższą, ale porządną aniżeli taką rozsypującą się. Taka nawet gdyby była za darmo – nie byłaby zachęcająca.

Musisz w sposób ciągły zainteresować się tematem by każdego dnia twoja bezdotykowa myjnia ręczna mogła stawać się lepsza i by wypierała konkurencję. Kiedy już codziennie zrobisz taką swoją pracę domową nie należy przerywać dobrej passy, ale lepiej inwestować w coraz to lepsze urządzenia i rozwiązania. Musisz zadać sobie pytanie -co może mnie zawieść dalej w tej branży? Ważne jest również, aby badać drugą stronę płotu. Zachęcamy do symulowania scenariuszy, które mogą ewentualnie przynieść do tego biznesu niepowodzenie i znaleźć środki zaradcze dla takich sytuacji jeszcze przed ich wystąpieniem. Na wszelki wypadek – masz już odpowiedź. Nie można usiąść na laurach, nawet wtedy gdy wszystko idzie naprawdę pozytywnie. A właściwie to właśnie wtedy jest rzeczywiście najlepszy czas na poznanie nowych idei i słabych stron konkurencji.

Nie zapomnij też jak ważna jest obecność w internecie. Zainwestuj w stronę – dzisiaj witryny wcale nie są tak drogie, jak jeszcze 2-3 lat temu. Można nawet postawić na opcję minimalnych inwestycji – rejestrację domeny, hosting i prawdopodobnie jakieś grafiki i treści, jeśli zdecydujesz się je zlecić. Więcej porad na ten temat – znajdziesz w sieci internetowej.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem http://sklep-promar24.pl/ wspomagającym myjnie samochodowe