Pomagamy przy wyborze odpowiedniego dywanu kuchennego do domu!.

Dywany kuchenne są często kontrowersyjnym tematem. Ze względu na (bardzo realne) ryzyko rozlania, wiele osób będzie unikać ich ze względu na łatwe czyszczenie po ugotowaniu. Jednak przy kilku środkach ostrożności odpowiedni dywan może być świetnym sposobem na wprowadzenie ciepła, tekstury i koloru do serca Twojego domu.

W tym miejscu przyjrzymy się kilku najważniejszym rzeczom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dywanika kuchennego do domu.

Zastanów się dokładnie nad materiałami i konstrukcją dywanów kuchennych

Wiele osób nie chce kupować dywaników kuchennych, ponieważ obawiają się o ich utrzymanie. To z pewnością słuszne — w kuchniach zwykle chodzi o to, kiedy, a nie czy będziesz musiał poradzić sobie z rozlaniem. Kluczem do radzenia sobie z tymi niefortunnymi wydarzeniami jest przygotowanie się z wyprzedzeniem.

Dywaniki kuchenne powinny być trwałe i łatwe do czyszczenia. W tym celu zazwyczaj zaleca się wybranie do kuchni dywanu z krótkim włosiem, o splocie płaskim lub plecionym. Wtedy nie ma miejsca na ukrycie brudu i gruzu, co znacznie ułatwia sprzątanie.

Nasza rada to wybór dywanu do wnętrz/na zewnątrz do swojej kuchni. Zazwyczaj wykonane z nieporowatego polipropylenu, dywany te są wodoodporne i wyjątkowo wytrzymałe. Są idealnymi partnerami w ruchliwych kuchniach.

Upiększ swoją przestrzeń

Kuchnie często mogą mieć niezgrabny kształt. Dekorując, musisz obejść szafki i wyspy oraz zastanowić się, gdzie będziesz stać, przemieszczając się między zlewem, kuchenką i stanowiskami przygotowawczymi.

Ponieważ pełnią bardziej funkcjonalną rolę niż inne dywany w Twoim domu, dywaniki kuchenne powinny wykorzystywać więcej dostępnej powierzchni podłogi. Dobrą zasadą jest pozostawienie od 3 do 6 cm obramowania odsłoniętej podłogi wokół krawędzi dywanu. Powinno to zapewnić dużo miejsca do stania na dywanie bez zapychania szafek.

W twardych miejscach najlepszymi przyjaciółmi są małe dywaniki. Uważnie rozważ wszystkie miejsca, w których najczęściej stoisz w kuchni, a następnie użyj tych małych dywaników, aby je podkreślić.

Bardziej niż jakiekolwiek miejsce w domu, w kuchni, podkładki pod dywan są niezbędne. Korzyści z dobrej podkładki pod dywan do kuchni są wielorakie, ale w kuchni najbardziej interesują nas dwa: właściwości antypoślizgowe i przeciwzmęczeniowe.

Jeśli szybko poruszasz się po kuchni, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wyślizgnięcie się dywanu spod Ciebie. Unikaj tego potencjalnego zagrożenia dzięki dobrej antypoślizgowej podkładce do dywanu. Nie tylko utrzymają one Twoje dywany na swoim miejscu, ale mogą również promować cyrkulację powietrza, aby wydłużyć ich żywotność.

Możesz również rozważyć grubą, filcowo-gumową podkładkę w kuchni. Te pluszowe podkładki są miękkie pod stopami i przyniosą miłą ulgę przy dłuższej pracy!

Na koniec dokładnie rozważ kolory i wzory dywanów kuchennych. W końcu dywany odgrywają fundamentalną rolę w wyglądzie Twojego domu. Dopasuj swój dywan do wystroju kuchni, upewniając się, że żaden z nich nie przytłacza drugiego.