Pixel Facebooka – co to jest i jak się z tego korzysta?

Każdy, kto choć raz miał styczność z e-commerce i marketingiem w sieci jest świadom tego, jak wiele różnych narzędzi możemy wykorzystać do analizowania ruchu na naszej stronie, a potem przekuwanie wyników tej analizy na zwiększanie sprzedaży. Pixel Facebook jest właśnie jednym z takich narzędzi, a jego zadaniem jest wspieranie nas w kwestii reklamowania się na Facebooku właśnie. Jak korzysta się z tej opcji oraz jakie korzyści ona ze sobą niesie? Czym dokładnie jest pixel Facebooka i jak zainstalować go na naszej stronie? W jaki sposób możemy śledzić poczynania urządzenia, aby jeszcze efektowniej wykorzystywać zebrane informacje?

1. Czym jest pixel Facebooka

2. Jak zainstalować pixel Facebooka

3. W czym może nam pomóc pixel Facebooka

Czym jest pixel Facebooka

Pixel Facebooka to specjalne narzędzie, które pozwala nam na obserwowanie,  analizowanie i mierzenie skuteczności reklam wyświetlanych w naszej witrynie. Pozwala nam również na zarządzanie sposobem dostarczania treści do odbiorców, umożliwiając określenie konkretnej grupy docelowej, pokazywania reklam o określonych porach dnia i tak dalej. Bezpośrednim efektem korzystania z pixela ma być oczywiście zwiększenie sprzedaży, a także powiększenie naszego grona stałych klientów. Jeżeli nauczymy się korzystać z tego narzędzia, jesteśmy w stanie naprawdę dużo osiągnąć w tym zakresie.

Jak zainstalować pixel Facebooka

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować pixel Facebooka, jest w zasadzie łatwa. Narzędzie to jest niczym innym, jak unikalnym fragmentem kodu. Aby dodać go do strony należy przejść do menadżera zadań Facebooka, a następnie kliknąć opcję dołączenia kodu pixela do naszej strony. Gdy już to uczynimy, będziemy mieli możliwość na skonfigurowanie usługi o wcześniej wymienione opcje, a pixel będzie uruchamiał się za każdym razem, gdy ktoś zajrzy na naszą stronę. Jeżeli korzystamy z Google Chrome, możemy za pomocą odpowiedniej wtyczki śledzić poczynania narzędzia i monitorować jego aktywność. Wystarczy nam do tego rozszerzenie Facebook Pixel Helper.

W czym może nam pomóc pixel Facebooka

Oczywiście najważniejszym zadaniem pixela jest oczywiście zwiększenie sprzedaży naszych produktów i usług. Narzędzie można jednak wykorzystać również do bardziej precyzyjnego określenia docelowej grupy odbiorców, ustalenia najbardziej optymalnych pór, w jakich powinniśmy wyświetlać nasze reklamy i tak dalej. W zależności od tego, jak biegli jesteśmy w obsłudze pixela, możemy wykorzystywać go na wiele różnych sposobów, aby osiągnąć nasz cel.