Otwieramy gabinet medycyny estetycznej – jakie zabiegi przyciągną klientki?

Planujesz otworzyć gabinet medycyny estetycznej. Warto zrobić mały research rynku i sprawdzić, co jest aktualnie na topie i jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród klientek. Dobrym pomysłem jest posiadanie w ofercie unikalnych zabiegów, których nie da się znaleźć szybko u konkurencji. Im ciekawsze zabiegi, tym większa pewność, że będzie na nie odpowiednie zainteresowanie.

Aktualnie na topie wśród zabiegów medycyny estetycznej są przede wszystkim wszelkie zabiegi, których celem jest zatrzymanie efektów starzenia, przywrócenie młodej i jędrnej skóry, usunięcie pierwszy zmarszczek. Klientki mają do wyboru całe mnóstwo profesjonalnych zabiegów, które są wykonywane przy użyciu specjalistycznych kosmetyków oraz zaawansowanego technologicznie sprzętu. Wszystkie zabiegi dają bardzo szybkie i widoczne rezultaty – są więc o wiele lepszą alternatywą dla tych kosmetyków, które stosowane są w domu. Trzeba jednak mieć świadomość, że żaden zabieg odmładzający czy upiększający nie ma nieskończonego terminu ważności. Większość zabiegów trzeba regularnie, co jakiś czas powtarzać. W przeciwnym razie efekty zaczną coraz bardziej zanikać i po pewnym czasie nie będzie po nich ani śladu.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Jednym z hitów ostatnich lat, który najpierw pojawił się jako moda wśród celebrytek, a później jako oferta w wielu dobrych salonach medycyny estetycznej, jest tak zwany wampirzy lifting, czyli zabieg osoczem bogatopłytkowym. Co to jest osocze bogatopłytkowe? To nasza krew, która jest pobierana w czasie wizyty w gabinecie, a następnie odwirowana z krwinek. W ten sposób powstaje osocze, które zawiera mnóstwo płytek krwi, które mają pozytywne działanie na naszą skórę. Osoczem ostrzykuje się całą twarz, dzięki czemu płytki krwi trafiają do głębokich partii skóry. Działają one regenerująco i odbudowująco, przyspieszają procesy komórkowe, odbudowują niewielkie naczynia krwionośne. Dzięki temu skora jest lepiej ukrwiona i szybciej dostarcza do komórek składniki odżywcze.

Dla kogo zabieg osoczem?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym doskonale sprawdzi się w przypadku pań, które mają szarą i zniszczoną cerę, chcą pozbyć się zmarszczek, wygładzić skórę, przywrócić jej nawilżenie, odżywienie i ładny koloryt. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających, które można wykonać bez używania skalpela. Już po jednorazowym zabiegu skóra prezentuje się o wiele lepiej, efekty widoczne są natychmiast. Jedynym mankamentem zabiegu wydaje się jego cena, która w różnych gabinetach waha się od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Warto jednak zainwestować, gdyż efekty są rzeczywiście spektakularne i pozwalają zrezygnować z wielu innych zabiegów upiększających.