Oświetlenie eventowe – oświetlenie estradowe czy może konwencjonalne – jakie oświetlenie wybrać?

Oświetlenie sceniczne dzieli się na wiele rodzajów. Zależnie od pory dnia, miejsca, typu imprezy  czy jej odbiorców, wykorzystywane rozwiązania są różne. Robiącym niesamowite wrażenie i z pewnością wartym uwagi rodzajem podświetlenia jest oświetlenie architektoniczne. Samo w sobie potrafi ono nadać niesamowitej magii każdemu, nawet najbardziej ponuremu i zwyczajnemu miejscu.

Natomiast w połączeniu z nieograniczoną wyobraźnią, kreatywnością i pasją do pracy wielu wyspecjalizowanych projektantów,  powstają rzeczy i wydarzenia naprawdę niezapomniane dla ludzkiego oka. Odpowiednie rozmieszczenie lamp w pomieszczeniu lub na scenie oraz ustawienie ich pod odpowiednim kątem pozwala na wydobycie maksymalnej ilości zalet i piękna, w dowolnym miejscu. Światło i cienie współgrające we wszystkich załamaniach, szczelinach i nierównościach nadają magii każdemu miejscu i sprawiają, że wydarzenia i eventy nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Magazyny dużych i renomowanych firm i agencji eventowych mieszczą najwyższej jakości oraz najnowsze dostępne na rynku lampy i projektory tj. Martin Max Quantum Wash czy Martin Max Axiom Hybrid, co pozwala dostosować światło wykorzystywane podczas wydarzenia do niemal każdych warunków

Większość agencji eventowych  zajmuje się także aranżacją oświetleniową imprez i eventów, zarówno w małych, prostych pomieszczeniach jak i wielkich salach eventowych. Większość renomowanych firm eventowych oferuje swoje usługi oświetleniowe także podczas eventów pod gołym niebem odbywających się w ciągu dnia, a także w nocy. Każde z tych miejsc daje nieograniczone możliwości pozwalające na wykorzystanie sprzyjających warunków i stworzenie niepowtarzalnego wydarzenia przy użyciu odpowiedniego oświetlenia wybranego pod okiem specjalisty.

Ważną kwestią, o której warto wspomnieć, jest kolor światła. Odpowiednio dobrany może nadać oryginalnego wydźwięku całemu eventowi. Ponadto gdy wydarzenie jest organizowane pod okiem lub bezpośrednio przez firmę eventową, to  ich specjaliści powinni służyć radą i pomocą w przypadku dylematu dotyczącego temperatury oświetlenia. Zarówno ciepłe jak i chłodne będzie prezentować się znakomicie i pięknie podkreślać zalety lokalizacji, jednak nieodpowiednio dobrane, może zniszczyć całyefekt. Właśnie dlatego warto w tej kwestii zasięgnąć porady profesjonalistów.

Kolejnym typem, o którym warto wspomnieć, jest oświetlenie konwencjonalne. Ten rodzaj światła nadaje głębi i duszy każdej imprezie podczas, której zostanie wykorzystane. Koncert muzyki klasycznej, oficjalna gala czy konferencja – odpowiednie oświetlenie sprawi wrażenie przytulności i bezpieczeństwa. Uczestnicy poczują się komfortowo w tak przygotowanych warunkach, dzięki czemu będą dobrze wspominać event i jego organizatorów, a także z przyjemnością wracać po więcej wrażeń.

Jeśli jesteście zainteresowani wyłącznie wypożyczeniem profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, zachęcamy do kontaktu z renomowaną firmą eventową w swoim rejonie – takie agencje w swoich szeregach posiadają ekspertów którzy służą radą i pomocą przy wyborze konkretnego modelu.

WIęcej informacji znajdą Państwo na: https://cma.pl/oswietlenie-sceniczne-i-estradowe/