Organizacja ślubu w plenerze

Coraz większa liczba osób decyduje się na organizację przyjęcia weselnego poza ogólnie przyjętymi schematami. Jeszcze do niedawna większość takich imprez odbywało się w domach weselnych i restauracjach. Obecnie stawia się na bardziej nowoczesne, cieszące się sporym zainteresowaniem rozwiązanie, do których należy organizacja przyjęcia pod gołym niebem. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ślub w plenerze stał się w Polsce naprawdę popularny i latem można usłyszeć o takich wydarzeniach w okolicy.

Osoby, które zdecydowały się na ślub cywilny najczęściej decydują się na zawarcie aktu małżeństwa w miejscu, w którym odbędzie się przyjęcie. Coraz większa liczba urzędów daje bowiem taką możliwość, aby urzędnik pojawił się we wskazanym przez parę młodą miejscu. To daje naprawdę duże możliwości w zakresie organizacji przyjęcia i znacznie ułatwia kwestię logistyczną. W momencie, kiedy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy hasła związane z organizacją wesela w plenerze ukaże nam się wiele zdjęć stanowiących prawdziwą inspirację. Można znaleźć także wiele artykułów na ten temat, dzięki którym uzyskamy odpowiedzi na jakich elementach należy się skoncentrować organizując takie przyjęcie.Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednią aranżację miejsca, przygotować dekoracje, aby podkreślić charakter tego wyjątkowego wydarzenia.

Niezbędny będzie także poczęstunek dla gości, a także oprawa muzyczna, ponieważ przyjęciom pod gołym niebem również towarzyszy udana zabawa do białego rana. Można zdecydować się na takie przyjęcie w przydomowym ogrodzie bądź na polanie, jeśli istnieje możliwość zaaranżowania jakiejś przestrzeni w okolicy. Każdy, kto zdecyduje się na taki ślub z pewnością postawi na zdecydowanie luźniejszą formę. Takie spotkania nie przypominają wystawnych, początkowo sztywnych imprez z domów weselnych. Para młoda może poczuć się zdecydowanie bardziej swobodnie, dzięki czemu będzie mniej zestresowana podczas przebiegu całej ceremonii. Przyszłe panny młode na pewno zastanawiają się jakie suknie ślubne (polecamy suknie F&Ż) sprawdzą się podczas organizacji przyjęcia w plenerze. Kobietom radzi się, aby postawiły przede wszystkim na kreacje lekkie i zwiewne. W związku z tym, że śluby pod gołym niebem najczęściej zawierane są latem, warto zadbać o to, aby w sukni nie było nam zbyt gorąco.

Dobrze będzie zatem zrezygnować z sukien z dużą liczbą falban czy grubym gorsetem. Idealnym rozwiązaniem okażą się krótkie sukienki, a także długie jedwabne suknie o prostym kroju. Lekka, zwiewna, pozbawiona zbędnego tiulu i materiału sukienka nie tylko dobrze się prezentuje, lecz przede wszystkim zapewnia ich właścicielce doskonałe samopoczucie. Na ślubie kobiety powinny czuć się komfortowo, dlatego też kreacja nie powinna ograniczać ruchów, gdyż spowoduje to szybkie zmęczenie. W momencie, kiedy bierzemy ślub na polanie, gdzie teren porośnięty jest przez trawy, warto postawić na sukienkę lekką, wykonaną z lnu bądź bawełny.

Nie zmienia to jednak faktu, że kreacja będzie mało dostojna, ponieważ można wybrać krój idealnie pasujący do figury i podkreślający atuty właścicielki. Panny młode, które biorą ślub w plenerze rezygnują zazwyczaj z długich welonów. Na ich włosach najczęściej pojawiają się krótkie welony bądź wianki wykonane z kwiatów, co doskonale wpasowuje się w charakter całego wydarzenia. Warto zaopatrzyć się także w wygodne buty, jeśli wiemy, że na miejscu przyjęcia grunt nie będzie stabilny, obcasy warto zastąpić płaskim obuwiem, które zapewni komfort podczas całego przyjęcia. Podpowiedzi, jak dobrać kreację na ślub w plenerze również znajdziemy na stronach internetowych.