Organizacja pochówku w Krakowie

Śmierć jest takim tematem, który jest przez nas bardzo rzadko poruszany. Jednak czy można się temu dziwić? Oczywiście, że nie. Wolimy żyć chwilą, cieszyć się wspaniałą radością, dzięki której nasze życie wydaje się bardziej kolorowe. Można myśleć o dalekiej przyszłości, zakładać sobie jakieś plany, jednak nie warto przy tym myśleć o śmierci, która kiedyś nadejdzie. Kiedy? Nie wiadomo. “Memento mori” – pamiętajmy o śmierci, jednak zachowujmy się przy tym rozsądnie i nie żałujmy niczego co zrobiliśmy w życiu.

Śmierć nie zapomina o nikim. Taka jest już kolej losu. Śmierć jest bardzo bolesnym tematem. O czym przekonujemy się na ogół w tym momencie, kiedy zabiera ona nam kogoś bliskiego, kto miał dla nas ogromne znaczenie. W takim momencie ogarnia nas ogromna rozpacz i smutek. Żałoba gości w naszym, sercu a czasem powoduje ona, że nie jesteśmy w stanie rozsądnie myśleć. Jednak trzeba się na tyle przywołać do porządku, aby móc rozpocząć przygotowania do Ostatniego Pożegnania. Tak, właśnie najbliższa rodzina odpowiedzialna jest za przygotowanie pochówku i załatwienie odpowiednich formalności. Jednak nie jest powiedziane, że z tym wszystkim zostaną oni całkowicie sami. Żałobnikom przyda się profesjonalny zakład pogrzebowy w Krakowie, który nie tylko udzieli duchowego wsparcia w postaci miłego słowa ale będzie również wiedział jak pokierować przygotowaniami do takiej ceremonii.

Jaki zakład pogrzebowy w Krakowie?

Zanim jednak nastąpi kontakt z ludźmi z zakładu pogrzebowego należy w pierwszej kolejności uzyskać kartę zgonu. Otrzymuje się ją od lekarza rodzinnego wezwanego na miejsce zgonu, od ekipy z karetki ratowniczej lub ze szpitala, jeżeli to tam doszło do śmierci. Trzymając taką kartę zgonu w dłoni możemy znaleźć dobry, krakowski zakład pogrzebowy, który pomoże nam wszystko opanować abyśmy mogli godnie pożegnać swojego bliskiego na cmentarzu.  Ogromną zaletą takich zakładów jest fakt, że można do nich dzwonić przez całą dobę – niezależnie od pory zgonu, jak również dnia (weekendy, święta). Oni zawsze odbiorą zgłoszenie i jak najszybciej w pierwszej kolejności rozpoczną transport zmarłego do domu pogrzebowego, gdzie w chłodni będzie oczekiwał na odpowiednie przygotowanie. Rodzina musi dokonać wyboru pomiędzy pochówkiem tradycyjnym – w trumnie lub kremacją, czyli spopieleniem zwłok i umieszczenie prochów w urnie.

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na kremację ze względów ekonomicznych, jak również czysto ekologicznych. W szczególności, że palenie zwłok odbywa się bez emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Jednak wszystko zależy od rodziny, która ma w tym momencie ostateczne zdanie. Przy pochówku tradycyjnym można zamówić usługi kosmetyki pośmiertnej, które ułatwiają wielu żałobnikom zapamiętanie zmarłego takim jakim był za życia. Śmierć nie jest łatwym przeżyciem. Jednak odpowiednio przygotowany zakład pogrzebowy w Krakowie pomoże nam zorganizować uroczystość, dzięki której moment pożegnania będzie łatwiejszy nie tylko dla wszystkich żałobników ale w szczególności dla najbliższej rodziny.